Геленіум: опис, види, висаджування, догляд, розмноження

Геленіум – це красива і невибаглива рослина, яка може використовуватися в ландшафтному дизайні. Вона підходить для посадки в квітники, рабатки, рокарії. Геленіум також можна вирощувати в контейнерах.

Геленіум (лат. Helianthus) – це однорічна або багаторічна рослина з сімейства айстрових, яка родом з Північної Америки. Назва рослини походить від грецьких слів “helios” – сонце і “anthos” – квітка.

Геленіум має прямостоячі, гіллясті стебла, які досягають висоти 1,5-2,5 м. Листя геленіума великі, довгасті, розташовані чергово. Квітки геленіума зібрані в щиткоподібні або колосоподібні суцвіття, які можуть бути жовтими, помаранчевими, червоними або білими.

Багаторічний геленіум має таку особливість: його коріння відмирає до зими разом із квітконосами, але з підземних бруньок однорічного стебла утворюється листова розетка з корінням, яка на наступний рік дасть новий квітконос.

Види геленіума

  • У природі відомо близько 100 видів геленіума. Найбільш поширені з них:
  • Геленіум гібридний (Helianthus hybridus) – це гібридний вид, який має великі квітки різних кольорів.
  • Геленіум американський (Helianthus americanus) – має жовті квітки.
  • Геленіум осінній (Helianthus autumnalis) – має помаранчеві або червоні квітки.
  • Геленіум сланкий (Helianthus debilis) – має жовті квітки.
gelenium_2

Як садити геленіум

Геленіум можна висаджувати як у відкритий грунт, так і в контейнери.

Найкращим часом для висаджування квітки є весна, після того, як мине загроза заморозків. А з закритою кореневою системоє можна висаджувати з весни по осінь.

Висаджувати геленіум потрібно на добре освітлених, з родючим, пухким грунтом. При посадці геленіума в контейнери, на дно горщика укладають шар дренажу, потім насипають субстрат, який складається з дернової землі, перегною і піску в рівних частинах.

Як доглядати за геленіумом

Геленіум – невибаглива рослина, яка вимагає мінімального догляду.

Полив. Поливають геленіум регулярно, але помірно. Не допускають перезволоження грунту, оскільки це може призвести до загнивання кореневища.

Підживлення геленіума. Підживляють геленіум 2-3 рази за сезон комплексними мінеральними добривами. Першу підгодівлю проводять навесні, перед початком вегетації, другу – в період бутонізації, третю – після цвітіння.

Підготовка геленіуа до зими

Однорічні геленіуми восени викопують, а багаторічні – обрізають на висоту 10-15 см і вкривають ялиновим гіллям або сухим листям.

gelenium_1

Розмноження геленіума

Геленіум можна розмножувати насінням, діленням куща.

Розмноження насінням – найпростіший спосіб. Насіння геленіума висівають навесні в ящики з пухким, добре дренованим субстратом. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Молоді рослини розсаджують в окремі горщики або в відкритий грунт після того, як вони зміцніють.

Розмноження діленням куща – найбільш трудомісткий спосіб. Багаторічні геленіуми ділять навесні, коли вони починають рости.

Схожі записи