статиця

Статиця – вирощування з насіння

Статиця (Limonium) – рід трав’янистих рослин родини рід родини Плюмбагових (Plumbaginaceae), який раніше відносили до родини Кермекових, який налічує понад 300 видів. Ці рослини відомі своєю красою, тривалим цвітінням та особливою властивістю – збереження декоративності навіть після зрізання та висушування. Тому статиця є улюбленицею флористів і незамінним елементом створення сухих букетів.

Статиця родом з Європи, Азії та Африки. Її можна зустріти на узбережжях морів, солончаках, степах та кам’янистих схилах. Деякі види навіть пристосувалися до посушливого клімату пустель.

Стебла у статиці прямі, гіллясті, висота залежить від виду – від 30 см до 1 метра. Листя довгасті, цілісні, зібрані в прикореневу розетку. Суцвіття головчасті або щиткоподібні, зібрані з дрібних квіток. Квіти маленькі, п’ятипелюсткові, білого, рожевого, синього, фіолетового, жовтого та інших відтінків.

Статиця радує своїм цвітінням з середини літа до пізньої осені. Її суцвіття зберігають декоративність протягом усього сезону, поступово підсихаючи та набуваючи більш насиченого кольору.

Види статиці

Існує безліч різновидів статиці, що відрізняються розміром, кольором та будовою суцвіть. Серед найпопулярніших:

  • Limonium sinuatum (Кермек виемчастий): Класичний вид з блакитними або фіолетовими суцвіттями.
  • Limonium latifolium (Статиця широколиста): Володарка рожевих або бузкових суцвіть та широкого листя.
  • Limonium bellidifolium (Статиця маргариткова): Має великі суцвіття, схожі на ромашки, білого, жовтого або рожевого кольору.
  • Limonium perezii (Статиця Переса): Відрізняється дрібними, яскравими суцвіттями різноманітних відтінків.

Як виростити статицю з насіння:

Підготовка насіння статиці до посіву:

1. Вибір насіння: Виберіть сорт статиці, який вам подобається. Існує багато різновидів з різними кольорами та формами суцвіть. Переконайтеся, що насіння свіже (не старше 2 років).

2. Ґрунт: Використовуйте пухкий, добре дренований ґрунт для сукулентів або квітів. Можна приготувати ґрунтову суміш самостійно, змішавши пісок, перліт і листову землю.

3. Ємність: Виберіть ємність з дренажними отворами. Розмір ємності залежить від кількості насіння, яке ви хочете посіяти.

Посів насціння статиці:

1. Час: Посів насіння статиці проводять ранньою весною (березень-квітень).

2. Процес посіву насіння статиці: Змочіть ґрунт. Розсипте насіння по поверхні ґрунту, не заглиблюючи їх. Злегка притисніть насіння до ґрунту. Зволожте ґрунт з пульверизатора. Накрийте ємність плівкою або склом.

3. Умови пророщування насіння: Поставте ємність в тепле, сонячне місце. Підтримуйте температуру 20-22°C. Регулярно зволожуйте ґрунт, не допускаючи його пересихання.

Догляд за сіянцями статиці:

1. Пікірування: Після появи 2-3 справжніх листків сіянці пікірують в окремі горщики.

2. Вирощування вдома: Забезпечте сіянцям яскраве світло, помірний полив і підживлення комплексним добривом раз на місяць.

3. Висадка у відкритий ґрунт: Загартовуйте сіянці протягом 10-14 днів перед висадкою у відкритий ґрунт. Висаджуйте рослини на сонячну ділянку з добре дренованим ґрунтом на відстані 20-30 см дона від одної.

Доглядати за статицею неважко, вчасно прополювати і поливати.

Схожі записи