Коли садити ромашку велику

Ромашка – це багаторічна, дивовижно красива квітка, яка росте у нашій місцевості. Незважаючи на просту форму квітки, вона росте майже на всіх подвір’ях України.

Яскравим різновидом цієї квітки є ромашка велика. Свою назву квітка отримала завдяки розмірам. У висоту ромашка велика досягає 1 метра, діаметр квітки близько 15 см, у порівнянні із звичайною садовою ромашкою, велика ромашка дійсно гігант.

collage_romashka_velika1

Різновиди ромашки великої

Є кілька різновидів ромашки великої. Сорти між собою відрізняються за термінами цвітіння, за формою квітки і кількістю рядів пелюсток. На одних сортах ромашки, пелюстки яйцеподібної форми, а на інших прямі, з заокругленими кінчиками. В одного сорту лише один ряд пелюсток, в іншого їх три.

Найбільш ранні сорти ромашки, розквітають в кінці травня, пізні розквітають у другій половині липня. Ранні сорти ромашки мають властивість цвісти повторно на початку осені. Правда, це цвітіння дуже бідне і сама квітка не така велика, як при першому цвітінні. Посадивши на своїй клумбі різні сорти ромашки великої, можна насолоджуватися її цвітінням протягом усього літа.

collage_romashka_velika_2

Коли та як садити ромашку велику

Весною чи восени

Садити ромашку найкраще весною. Весняну пересадку можна починати, коли з’являються молоді пагони. Розсаджуючи рослину, необхідно відокремити кожен паросток, що має коріння.

Розсаджувати ромашку (ділити кущ) потрібно восени після цвітіння, в дощову погоду, щоб до настання зими, коренева система встигла сформуватися, а рослина вкоренитися.

Грунт та місце висаджування ромашки великої

Грунт для висаджування ромашки повинен бути поживним, місце добре освітленим і захищеним від протягів. Перед тим, як садити ромашку у грунт, краще додати органічні добрива, і перемішати їх з землею.

collage_romashka_velika3

Висаджування ромашки великої

Перед висаджуванням ромашки, необхідно зробити лунки і залити їх водою. Паростки ромашки висаджувати необхідно за схемою: 20х20 см один від одного, і 50х50 см відстань між рядами. Така відстань оптимальна, враховуючи кущистість квітки.

Зміна місця висаджування ромашки

На одному місці ромашку велику не можна залишати більше 3 років, тому що відбувається сильне ущільнення землі, загущення кущів, яке приведе до того, що розмір квітки буде значно менший, а відмерлі коріння не даватимуть розвиватися молодим. Найбільш сприятливий період для росту ромашки великої на одному місці – 2 роки.

collage_romashka_velika4

Утеплення ромашки великої на зиму

Для того, щоб цьогорічні пагони ромашки не вимерзли в морозну погоду, потрібно вкривати їх шаром опалого листя чи тирсою (до 5 см) або агроплівкою. Ромашки 2- і 3-річні більш стійкіші до морозу, при замерзанні верхнього шару землі взимку, весною вони відростуть.

Схожі записи