Сальвія декоративна Види сальвій

Сальвія декоративна (лат. Salvia), або шавлія – числений рід трав’янистих і кущистих багаторічників, поширених у тропічних і помірних регіонах всіх частин світу. Лікарську рослину і пряність називають шавлією, а декоративні рослини цього роду – сальвією.

Назва «сальвія» – походить від латинського слова „salvus”, що означає „здоровий”, деякі види рослини застосовуються в лікувальних цілях.

Квітка сальвія, за природою багаторічна рослина, але в наших широтах її майже завжди вирощують, як однорічну або дворічну декоративну рослину. Стебла у сальвії прямостоячі, висотою рослина більше 1 метра. Квітки дрібні, зібрані на кінцях стебел в складні вінки суцвіть, довжиною до 20 см. Цвітуть ці квіти яскравими кольорами, рожевими, білими, червоними і фіолетовими.

Завдяки багаторічній роботі селекціонерів, різновидів сальвії більше 900. Такий великий вибір, різноманітність видів та сортів сальвії, дає можливість створювати гарні композиції, і навіть цілі квітники з сальвій.

Різновиди сальвії декоративної можна поділити на три групи:

collage_salviya-1-grupa

Перша група сальвії

До першої групи можна віднести представників американських субтропіків, які ростуть в нашому кліматі, як однорічні сальвії.

Сальвія борошниста (Salvia farinacea)

Довгоквітучі, непримхливі, компактні пірамідоподібні кущі, висотою до 90 см. Листя видовжені, опушені. Вінок суцвіть досягає у довжину до 20 см і складаються з 6-8 квіток в одному ряді. Квіти – темно-сині і білі. Цвіте цей вид з середини серпня до пізньої осені. Найпопулярніші сорти сальвії борошнистої: „Аншульд”, „Страта”, „Вікторія»”.

Сальвія блискуча (Salvia splendens)

Компактні кущі висотою до 80 см, листя цілісні, яйцеподібні, темно-зелені зверху, і світло-зелені на нижній частині листка. Квіти великі, неправильної форми, зібрані у вінок суцвіть по 2-6 штук у ряду, довжиною до 25 см. Забарвлення квіток яскраво-червоні, білі, фіолетові та рожеві. Цвіте з червня до осінніх морозів. Найпопулярніші сорти сальвії блискучої: „Вогняна Зірка”, „Червоні Стріли”, „Сальвадор”.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою

Сальвія яскраво-червона (Salvia coccinea)

Компактні кущі висотою до 70 см, стебла прямі, густі, опушені і розгалужені, листя яйцеподібні. Вінок суцвіть довжиною до 30 см. Квіти яскраво червоні. Цвіте ця сальвія з липня до морозів. Найпопулярніші сорти: „Лейді ін Ред”, „Шеррі Блоссом”.

collage_salviya_grupa_2

Друга група сальвій

В другу групу входять види середземноморського походження. Ці види більш витривалі до посухи і холодів. Добре ростуть на пухких грунтах і люблять мінеральні підживлення.

Сальвія зелена, або строката (Salvia viridis)

Декоративний різновид цього виду тільки хормінумова ( Horminum) з яскравими квітками. Компактний однорічний кущ висотою до 60 см з прямими стеблами, листя видовжені, опущені. Вінок суцвіть висотою до 30 см, з 4-6 квітками в одному ряді, рожевого, або фіолетового кольору. Кращі сорти сальвії строкатої: „Оксфорд Блю”, „Пінк Санді»”, „Білий лебідь” .

Сальвія мутовчата (Salvia verticillata)

Рослина висотою до 40 см, з прямими густо опушеними стеблами і опущеними листками незвичайної форми. Вінок суцвіть висотою до 30 см, з 5-10 квітками в одному ряді, з яскраво синім кольором.

Сальвія кульбабоподібна-листкова (Salvia taraxacifolia)

Трав’янистий вид з прикореневою розеткою. Стебла прямі, не розгалужені, всі частини рослини приємно пахнуть. Листя цієї сальвії дуже схожі на листя кульбаби і опушені до низу. Суцвіття прості довжиною до 28 см з блідо-рожевими квітами.

collage_salviya_3_grupa

Третя група сальвій

Третя група об’єднує холодостійкі види. Для видів третьої групи характерне рясне цвітіння з другого року. Вони невибагливі, добре ростуть у тіні і вимагають утеплення на зиму.

Сальвія пишна (Salvia x superba)

Компактний кущ висотою до 60 см, цвіте синьо-фіолетовими колосоподібними суцвіттями. Кращими сортами цієї сальвії є: „Блу Квін”, „Роуз Квін”, „Сноу Хілл”.

Сальвія клейка (Salvia glutinosa)

Це велика рослина, до 90 см у висоту, з численними прямими опушеними стеблами, великими видовженими листками, жовтувато-зеленого відтінку. Квітки складаються у світло-жовтий віночок. Цвіте з кінця літа до кінця осені.

Сальвія лісова (Salvia nemorosa = Salvia sylvestris)

Компактні кущі, висотою до 60 см, з гіллястими опушеними стеблами. Суцвіття з синьо-фіолетовий квітками. Цвіте з кінця червня до початку осені. Кращими сортами є: „Майнах”, „Плюмоза”, „Аметист”.

Схожі записи