|

Коли садити сальвію

Сальвію легко садити, розмножувати і доглядати за нею. Це дуже невибаглива, сонцелюбна рослина, тому садити її потрібно на сонячних ділянках.

rozmnozhennya_salvii

Розмноження сальвії

Сальвія однорічна і дворічна рослина, вирощується з насіння, багаторічна сальвія розмножується, як насінням, так і вегетативними способами – діленням куща або живцями.

simyadoli_salvii

Як і коли сіяти насіння сальвії

Є декілька сприятливих періодів висіву насіння сальвії у відкритий грунт. Насіння сіють в грунт під зиму або весною. Такі види як Сальвія яскраво-червона (Salvia coccinea), сальвія блискуча (Salvia splendens) та інші однорічні сальвії розмножуються висівом насіння на розсаду або висівом насіння у відкритий грунт.

Коли ж найкраще сіяти сальвію на розсаду? Найкраще сіяти сальвію на розсаду, з середини лютого до початку березня. Висівають насіння у вологий пухкий грунт, поверхнево або на глибину не більше 5 мм. Температура повітря, для якісної розсади, повинна бути приблизно 25 градусів Цельсія. Поливати посіяне насіння потрібно в піддон або з розпилювача, щоб щойно зійшовши паростки (сім’ядолі) не падали. Щоб грунт довше залишалася вологим, накривайте ящички плівкою або газетою. Сходи з’являться протягом двох тижнів. Щоб виростити розсаду з міцною кореневою системою, яка дозволить рослині швидко прижитися в грунті, сходи пікірують двічі. Вперше пікірують у фазі 2-3 справжніх листочків, розсаджують на відстані 4 см один від одного. Другий раз, сходи пересаджують через три чотири тижні, після першої пікіровки, і висаджують в поодинокі горщики діаметром 10-12 см. Коли з’явиться четвертий або п’ятий справжній листок, молоді рослинки прищипують (відщипують верхівку рослини), для більш пишного куща. З квітня можна починати загартовування розсади, для цього нічну температуру знижують до 10 градусів цельсія. Загартовування розсади, зробить рослину більш стійкою до хвороб, і до різкої зміни температури.

salviya_vidkritii_grunt

Висаджування сальвії у відкритий грунт

Сальвія любить, легкий, піщаний, некислий грунт, багатий гумусом і добре дренований. Ділянка має бути сонячною, оскільки всі види сальвії сонцелюбні, і тільки сальвія клейка (Salvia glutinosa) може рости у півтіні. У грунт розсаду сальвії висаджують, коли вже немає загрози нічних заморозків – приблизно на початку червня. Щоб посадити сальвію на квітнику чи у саду потрібно: вирити ямку, внести жменю органічних добрив, перемішати їх з землею, налити в лунку води, і акуратно перевалити сальвію із горщика. Відстань між висадженими рослинами повинна бути не меншою 30 см, а відстань між рядами до 50 см.

salviya_u_kontecneri

Сальвія у контейнерах

Сальвія добре росте не тільки на квітниках, але й в садових контейнерах. Її можна використовувати для оформлення сонячних балконів. Червоні або жовті сальвії, посаджені в горщики, використовують для створення яскравих плям, серед зелені затіненого саду. Вирощують їх в контейнерах на сонячних місцях, а коли приходить час цвітіння, переносять у тінь. У тіні цвітіння не припиняється, часто триває довше, ніж на сонці.

salviya_u_landshafti

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Сальвія в ландшафтному дизайні

Найчастіше сальвію використовують для клумб і рабаток. ЇЇ яскраві кольори прекрасно поєднуються з багатьма видами квітучих і декоративно-листяних рослин: чорнобривцями і гейхерою, ціннією і агератумом та іншими квітучими рослинами. Сальвію часто застосовують для створення клумб із складними квітковими візерунками.

Схожі записи