Мірабіліс: вирощування

Мірабіліс (лат. Marabilis) – це однорічна рослина, що належить до родини Ніктагінові, який налічує понад 50 видів, що ростуть у помірному і тропічному регіонах здебільшого в Північній і Південній Америці, хоча один вид родом із південної Азії. Ця нічна красуня, квіти розпустаються ввечері, має оригінальний зовнішній вигляд і яскраве забарвлення квітів, завдяки чому є популярною декоративною рослиною.

Мірабіліс має прямостоячі стебла, які можуть досягати висоти від 0,5 до 2 метрів. Листя рослини овальне або серцеподібне, з загостреним кінчиком. Квіти мірабіліса можуть бути простими або махровими, різноманітних забарвлень: білими, жовтими, оранжевими, червоними, рожевими, фіолетовими тощо. Квіти мають приємний аромат.

Як доглядати за мірабілісом

Мірабіліс невибаглива рослина, але для її нормального росту та розвитку необхідно дотримуватися деяких правил догляду.

  • Мірабіліс любить сонячне світло, тому для його вирощування потрібно вибирати добре освітлені ділянки.
  • Рослина потребує регулярного поливу, але не переносить перезволоження.
  • Мірабіліс не потребує додаткового підживлення, але для кращого цвітіння його можна підгодувати комплексними мінеральними добривами.

Як садити мірабіліс

Мірабіліс можна висаджувати насінням або розсадою.

  • Посів насіння проводять у квітні-травні у відкритий ґрунт. Насіння висівають на глибину 1-2 см, дотримуючись відстані між рослинами 20-30 см.
  • Вирощування розсади проводять у лютому-березні. Насіння висівають у контейнери з легким ґрунтом. Сходи з’являються через 7-10 днів. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт після того, як мине загроза заморозків.

Де та коли садити мірабіліс

Мірабіліс можна висаджувати на клумбах, у вазонах, контейнерах, а також використовувати як вертикальне озеленення. Мірабіліс висаджують у відкритий ґрунт у квітні-травні, коли мине загроза заморозків.

Види мірабіліса

Існує близько 60 видів мірабіліса, але найбільш популярними є такі:

  • Мірабіліс ялапі (лат. Marabilis jalapa) – це вид, який має найбільше різноманіття забарвлень квітів.
  • Мірабіліс бальзамічний (лат. Marabilis balsamifera) – це вид, який має приємний аромат.
  • Мірабіліс пахучий (лат. Marabilis odorata) – це вид, який має дуже яскраві квіти.

Схожі записи