Еукоміс – висаджування, догляд

Еукоміс (еукоміс) — витончена цибулинна декоративна рослина, зовсім нова для нас.

Еукоміс(лат. Eucomis), евкоміс, або ще одна назва ананасна лілія – рід квіткових однодольних цибулинних рослин сімейства спаржеві. Назва походить з давньогрецької мови і означає «красивоволосий». Представники роду це багаторічні трави з коренем-цибулиною, листя прикореневе, мечоподібне. Має незвичайні красиві квіти, зібрані в суцвіття-кисть прикрите зверху зеленими приквітками. В культурі вирощують чотири види, хоча всього їх в роду налічується 14. У природі представники роду зустрічаються в Південній Африці.

Еукоміс досягає до 50—60 см у висоту. Із розетки листя виростає товста квітконіжка, яка покрита квітками-зірочками і «пучком листочків» вгорі, нагадує ананас – звідси і друга назва. Суцвіття складаються з дрібних квіток блідо-зеленого кольору з фіолетовим відтінком або квіток кремового кольору і мають приємний, ніжний аромат. Цвітіння настає в червні-липні. Цю рослину вирощують в контейнерах або у відкритому грунті (в теплому і захищеному від вітру місці).

Де садити еукоміс

Еукоміс віддає перевагу сонячному місцю з родючим (багатим органікою), зволоженим і добре дренованим грунтам. Грунт повинен був нейтральним або слабкокислим.

eukomis1

Коли садити еукоміс

У відкритий грунт цибулини еукомісу висаджують, коли грунт добре прогріється і пройдуть всі заморозки – в кінці травня. Якщо ви живете в регіоні з довгими, холодними веснами, краще буде спочатку проростити цибулини в глибоких горщиках з субстратом, а в сад висадити їх початку червня, так вони швидше зацвітуть. При посадці рослину в горщик, не занурюйте цибулину в субстрат повністю, залиште її верхню частину трохи над поверхнею.

eukomis_kviti

Як садити еукоміс

Садити еукоміс потрібно на сонячний, захищений від сильного вітру і перетягів місцях. Цибулини при висаджуванні в залежності від їх розмірів заглиблюють на 2,5-3,5 см, зберігаючи між ними відстань мінімум 15 см, а між рядами 30-40 см.

Догляд за еукомісом

Посадивши цибулину еукоміса одразу в грунт чи в горщик перший час полив повинен бути мінімальний. Але як тільки почнеться активний ріст листя еукомісу, полив повинен стати і регулярним, і рясним. Після поливу або дощу – потрібно, обов’язково, розпушування грунт навколо рослини, одночасно видаляючи бур’яни. Як тільки квітка відцвіте поливання поступово скорочують, а коли у еукоміса пожовтіє листя, поливання рослини припиняють зовсім. Для того щоб цвітіння еукоміса було довгим і рясним, підгодівлі у вигляді рідкого мінерального комплексу потрібно робити один раз в два тижні. Проте слід вибирати добрива, в яких кількість азоту мінімальна: рослині цей елемент не корисний.

eukomis_cibulini

Еукоміс після цвітіння та зберігання взимку

Коли цвітіння еукоміса завершиться, обріжте його квітконіжки,а листя залиште, так рослина отримує поживні речовини до настання осені. З початку вересня листя у еукоміса жовтіють, в’януть і відмирають, а в цибулин починається “зимовий сон”. Якщо у вас взимку температура не опускається нижче нуля, можете цибулини не викопувати, але перед настанням холодів накрийте ділянку товстим шаром сухого листя або ялинових гілок. Якщо зими у вашій місцевості холодні, безсніжні або непередбачувані, то в кінці вересня цибулини потрібно викопати, почистити від землі, просушити, скласти в тканинні або паперові мішки і поставити на зберігання в сухе прохолодне місце з хорошою вентиляцією. Невелику кількість цибулин можна зберігати в овочевому ящику холодильника без овочів та фруктів.

Також можна зберігати еукоміс до весни в горщиках з відповідним субстратом при кімнатній температурі, час від часу злегка зволожуючи грунт.

eucomis

Шкідники та хвороби еукоміса

Найчастіше цибулина еукоміса страждає від загнивання цибулин. Причиною є занадто вологий грунт на початку вегетації, але гнити цибулини можуть і в період спокою, якщо їх неправильно зберігати. Знищують гнильні мікроорганізми розчином фунгіциду – фундазолом, Топаза, Скора. Для перемоги над грибком може знадобитися 2-3 обробки рослин розчином по листю і протруювання цибулин в розчині препаратів у складі яких є мідь.

Загрожують еукомісу такі шкідники: павутинні кліщі, борошнисті черви, білокрилки і попелиці. Перші три шкідника вражають рослини, вирощувані в кімнатних умовах, а тля може заразити еукоміс і в саду. Знищують шкідливих комах інсектицидами, а кліщів – акарицидними препаратами. Такі інсектоакарициди, як Актеллік і Актара впораються з будь-яким шкідником

eukomis_rozmnozhennya

Розмноження

Розмноження цибулин еукоміс відбувається за допомогою «діток», які висаджують в живильний, добрив і вологий грунт навесні або восени. Також еукоміс розмножують листям, як показано на фото.

Схожі записи