магнолія

Магнолія: як і коли садити, догляд

Магнолія – це надзвичайно гарна рослина. Листя у неї просте, а квіти великі, мають біле, кремове, жовте, рожеве, фіолетове забарвлення. Її бутони виділяють приємний і дуже ніжний аромат. Магнолія має декоративні плоди, які стають справжньою окрасою дерева з кінця літа і до закінчення осіннього періоду.

Магнолію використовують у ландшафтному дизайні. Вона чудово виглядає на тлі хвойних рослин.

Щоб у вашому саду росли здорові і красиві магнолії, потрібно правильно їх посадити. Як посадити магнолії правильно, розглянемо у цій статті.

Види магнолій

  • Магнолія Віргінська – добре росте на кислих грунтах.
  • Магнолії Суланжа, Лілієподібна, Зибольда – менш стійка до морозів, садіть ці магнолії у кутках захищених від вітру та прямих сонячних променів.
  • Магнолії Кобус, Зірчаста, Лебнера можуть рости на відкритих сонячних ділянках.
  • Магнолії Оберненояйцевидна, Трьохпелюсткова високі дерева з великими листками, добре ростуть біля дерев з глибокою кореневою системою (сосна, дуб, береза). Однак для закладення квіткових бруньок і рясного цвітіння їм необхідне освітлення хоча б в другій половині дня.
magnoliya_vidi_2

Де садити магнолію

Місце для магнолії вибирайте захищене від вітру, особливо від зимових холодних вітрів, Пн.-Зх. напрямку. Магнолії не дуже полюбляють відкриті сонячні місця. Вони надають перевагу розсіяному світлу або легкій півтіні. Магнолії добре ростуть на добре дренованих, вологих (не терплять застою води), пухких, багатих на органічні речовини, кислих(Ph 5,5-6,5) грунтах.

Примітка. Однією з причин поганого росту магнолій, є наявність в грунті вапна. Уникайте місць із застійною вологою, карбонатних і засолених грунтів. При виборі місця для цієї рослини, потрібно врахувати ріст дерева чи куща в дорослому віці.

Як садити магнолію

Молоді саджанці магнолії потрібно садити одразу на постійне місце, магнолія не переносить пересадки. До грунту магнолія не дуже вибаглива, але, краще вона буде рости в слабо-насиченому органікою грунті. Для висаджування саджанців можна приготувати суміш з наступних компонентів: дернова земля, торф, компост(2:1:1). Грунт для висаджування рослини повинен бути пухким, помірно вологим. Якщо грунт надто щільний, його потрібно перемішати з піском, вермикулітом або перлітом.

magnoliya_vidi1

Яма для висаджування магнолії повинна бути в 3 рази більшою, ніж її коренева система. Після того, як ми рослину посадили, грунт навколо неї потрібно сильно утрамбувати і полити. Пристовбурне коло необхідно прикрити корою хвойних дерев(мульчею), щоб волога випаровувалася повільніше.

Важливо Стежте за тим, щоб коріння рослини до моменту висаджування не пересохло. Щоб цього не сталося, купувати саджанці найкраще в контейнері. Таким чином магнолія легше перенесе посадку у відкритий грунт.

Коли садити магнолію

Магнолія, яка була куплена у горщику, можна садити у відкритий грунт на протязі усього теплого періоду, але краще це робити восени(не пізніше жовтня). Саме в цю пору року вона перебуває в стані спокою. Саджанець краще вибирати той, на якому є квіткові бруньки.

Якщо магнолію посадити весною, то рослина починає активно витягуватися, саджанець дасть гарний приріст і, часто переходить на зимівлю вже з пагонами які не встигли задерев’яніти. У цьому випадку ті пагони змерзнуть взимку.

magnoliya_vidi_3

Догляд за магнолією

Магнолія непримхлива рослина, за нею легко доглядати.

Як поливати магнолію

Поливати магнолію потрібно регулярно, в перший рік після висаджування. Якщо стоїть посушливе літо, дерево слід рясно поливати (не дуже холодною водою), але перезволожувати грунт при цьому не можна!

Мульчування та прополювання магнолії

В радіусі до 40 см від рослини поверхню грунту потрібно замульчувати, щоб випаровування вологи було мінімальним. Магнолія має поверхневу кореневу систему, тому обробляти грунт навколо рослини не рекомендується, щоб не пошкодити ніжні корінці магнолії.

Добриво для магнолії

Після цвітіння, під час розвитку листочків і плодів, магнолію потрібно підживити комплексними мінеральними добривами – це допоможе краще розвиватися, буде більш стійкою до погодних умов. Останню підгодівлю потрібно робити не пізніше липня, адже в кінці серпня магнолія переходить в стан спокою і починає готуватися до зимівлі.

Укриття на зиму

В 1, 2, 3 роки після висаджування рослини у відкритий грунт, нижню частину стовбура і кореневу систему потрібно вкривати на зиму(у листопаді), спеціальної агро-тканиною, хвойними гілками, соломою, шар мульчі повинен бути 20- 30 см.

Обрізка магнолії

Глобальної обрізки магнолія не потребує. Обрізайте сухі, пошкоджені гілки. Змерзлі квіткові бруньки, відрізуйте після цвітіння. Також слід зрізати ті гілки, які ростуть у середину крони. Дана процедура сприяє поліпшенню декоративного виду магнолії, а також активному росту та розвитку. Всі зрізи обробіть садовим варом.

nasinnya_magnolii

Розмноження магнолії.

Магнолія розмножується насінням, живцями, щепленням.

Шкідники та хвороби.

Магнолія практично не хворіє і, не пошкоджується шкідниками. Але, якщо ви помітили жовті листя – недостатній вміст заліза в грунті.

Схожі записи