
Гліцинія - рослина з незвичними квіти, що нагадують грона "квітучого винограду". Ця в’юнка рослина, зацвітає ранньою весною, її цвітіння може тривати до осені. Гліцинія залишає незабутнє враження у тих, хто хоча б раз бачив її цвітіння.
Гліцинія або Вістерія (лат. Wisteria) це деревоподібна або в’юнка, субтропічна рослина з сімейства бобових, що зацвітає навесні, і цвіте протягом усього літа. Цвіте гліцинія світло-фіолетовими або білими квітами, що нагадують квіти акації. Квіти складаються у видовжене суцвіття довжиною до 30 см.

Гліцинію використовують у ландшафтному дизайні, її садять біля альтанки, перед входом в будинок, прикрашають нею голу стіну.
Як посадити саджанці гліцинії, як доглядати за гліцинією, ми розглянемо у цій статті.
- Китайська гліцинія (Wisteria chinensis) теплолюбна рослина, має ефектні світло-фіолетові, рідше білі квіти. Здатна виростати до 15-20 м. Цвіте практично все літо. Утворює плоди - боби довжиною до 15 см. Якщо ліану системно обрізувати, може вирощуватися в деревоподібній формі.
- Багатоквіткова гліцинія (Wisteria floribunda) з фіолетово-блакитними квітками. Досягає 8-10 м., зацвітає вона пізніше на 2-3 тижні від гліцинії китайської. Вона більш морозостійка (до -23 ° С), ніж гліцинія китайська.
- Гліцинія прекрасна (Wisteria venusta)- з махровими білими і фіолетовими квітками. Здатна вирости до 10 м. Довжина суцвіть близько 20 см. Цвітіння триває з травня до червня.
- Гліцинія чагарникова (Wisteria frutescens) має фіолетово-блакитні, менших розмірів суцвіття до 20 см.
- Гліцинія японська (Wisteria japonica) має білі квіти. Менш морозостійка і красива, ніж інші види.
Види гліцинії


Вибір саджанця
Для швидшої адаптації на новому місці краще купувати гліцинію із закритою кореневою системою(в горщику). При купівлі сортових саджанців впевніться, що вони щеплені. В іншому випадку, рослина зацвіте лише через кілька років і куди менш пишно. Не купуйте занадто маленькі саджанці, так, як такі рослини не скоро зацвітуть.
Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою
Де садити гліцинію
Найбільш сприятливим місце для гліцинії - сонячне, захищене від сильних вітрів( з південного боку будинку). Не забувайте, що ця в’юнка рослина, і, їй потрібна міцна опора. Грунт для гліцинії великого значення немає, але, він повинен бути : поживним; зволоженим, без застою води; без вмісту вапна.Увага! Гліцинія рослина отруйна, садіть її в місці захищеному місці від дітей.

- Викопати яму. Яму для висаджування рослини викопуйте в три рази більшу ніж коренева система у гліцинії.
- Полити рослину, зняти горщик;
- Поставити рослину без горщика. Висаджування рослини слід проводити методом перевалки( так найменше пошкодяться коріння), без заглиблення кореневої шийки;
- Засипати коріння і утрамбувати грунт навколо рослини(сформувавши бортики навколо ями);
- добре поливаємо(5 л води), мульчуємо;
Як садити гліцинію

Догляд за гліцинією
Доглядати за гліцинією неважко, якщо дотримуватися деяких рекомендацій.Полив та добриво для гліцинії
У перший рік після висаджування, гліцинію потрібно регулярно поливати, і не дозволити їй зацвісти. На другий рік гліцинія піде у активний ріст. У період вегетації(весна-літо), гліцинії потрібний рясний полив. В іншому випадку квіткові бруньки не закладуться, або цвітіння буде слабким. Але слід зазначити, що надлишок води у грунті гліцинія переносить погано.Гліцинія швидко росте, за сезон ця ліана може вирости до 5 м, тому підживляти її потрібно комплексними мінеральними добривами регулярно(1 на 14 днів).
Укриття гліцинії на зиму
Гліцинія теплолюбна рослина. Молоді рослини в першу і другу зиму необхідно зняти з опор, покласти на дошки і накрити. Дорослі гліцинії можуть пережити короткочасне зниження температури до - 20 ° С без укриття, але для успішної зимівлі радимо вкривати гліцинію агро-тканиною. Як та чи накривати рослини читайте у нашій статті «Підготовка рослин до зими»Обрізка гліцинії
Як і більшості в’юнких рослин, гліцинії потрібна щорічна обрізка - це процедура не тільки формує ріст рослини, а також сприяє її омолодженню. Гліцинію рекомендується обрізати двічі на рік. Перший раз - після цвітіння, скорочуючи бічні пагони приблизно на дві третини. Другий раз - восени, після опадання листя, вкорочуючи нові пагони.
Розмноження гліцинії
Гліцинія розмножується однорічними живцями, відводами, повітряними відводками, насінням.Насіння висівають в теплички взимку (в кінці листопада-початку грудня) або в грунт ранньою весною (березень). Насіння висівають в суміш субстрату з листової, дернової землі і піску (4: 1: 1), по поверхні і, присипають піском. Накривають посіви склом або прозорою плівкою і ставлять в темне місце. Слідкуйте, щоб грунт не пересихав. Насіння гліцинії китайської проростають при температурі 20 - 25 градусів, тільки в повній темряві. Перші сходи з'являються вже через 3-4 тижні. Через 1-1,5 тижні сіянці виставляють на світло, притіняйте від прямого сонця. При появі 2-х справжніх листочків рослину потрібно розсадити в поодинокі горщечки. Коріння гліцинії дуже ніжне, пересаджуйте з грудкою землі.
Квітуча гліцинія дуже красива, вона створює романтичний настрій на подвір'ї обплітаючи стіни , арки, балкони своїми гнучкими лозами, на яких рясно цвітуть дивовижні квіти з приємним ароматом.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!