гліцинія

Гліцинія: висаджування та догляд

Гліцинія – рослина з незвичними квіти, що нагадують грона “квітучого винограду”. Ця в’юнка рослина, зацвітає ранньою весною, її цвітіння може тривати до осені. Гліцинія залишає незабутнє враження у тих, хто хоча б раз бачив її цвітіння.

Гліцинія або Вістерія (лат. Wisteria) це деревоподібна або в’юнка, субтропічна рослина з сімейства бобових, що зацвітає навесні, і цвіте протягом усього літа. Цвіте гліцинія світло-фіолетовими або білими квітами, що нагадують квіти акації. Квіти складаються у видовжене суцвіття довжиною до 30 см.

wisteria_chinensis

Гліцинію використовують у ландшафтному дизайні, її садять біля альтанки, перед входом в будинок, прикрашають нею голу стіну.

Як посадити саджанці гліцинії, як доглядати за гліцинією , ми розглянемо у цій статті.

Види гліцинії

 • Китайська гліцинія (Wisteria chinensis) теплолюбна рослина, має ефектні світло-фіолетові, рідше білі квіти. Здатна виростати до 15-20 м. Цвіте практично все літо. Утворює плоди – боби довжиною до 15 см. Якщо ліану системно обрізувати, може вирощуватися в деревоподібній формі.
 • Багатоквіткова гліцинія (Wisteria floribunda) з фіолетово-блакитними квітками. Досягає 8-10 м., зацвітає вона пізніше на 2-3 тижні від гліцинії китайської. Вона більш морозостійка (до -23 ° С), ніж гліцинія китайська.
 • Гліцинія прекрасна (Wisteria venusta) – з махровими білими і фіолетовими квітками. Здатна вирости до 10 м. Довжина суцвіть близько 20 см. Цвітіння триває з травня до червня.
 • wisteria_floribunda
 • Гліцинія чагарникова (Wisteria frutescens) має фіолетово-блакитні, менших розмірів суцвіття до 20 см. Досягає до 12 м у висоту. Можна вирощувати в контейнері.
 • Гліцинія японська (Wisteria japonica) має білі квіти. Менш морозостійка і красива, ніж інші види.
sadzhanci_gricinii

Вибір саджанця гліцинії

Для швидшої адаптації на новому місці краще купувати гліцинію із закритою кореневою системою (в горщику). При купівлі сортових саджанців впевніться, що вони щеплені. В іншому випадку, рослина зацвіте лише через кілька років і куди менш пишно. Не купуйте занадто маленькі саджанці, оскільки такі рослини не скоро зацвітуть.

wisteria_frutescens

Де садити гліцинію

Найбільш сприятливим місце для гліцинії – сонячне, захищене від сильних вітрів ( з південного боку будинку). Не забувайте, що ця в’юнка рослина, і, їй потрібна міцна опора. Грунт для гліцинії великого значення немає, але, він повинен бути : поживним; зволоженим, без застою води; без вмісту вапна.

Увага! Гліцинія рослина отруйна, садіть її в місці захищеному від дітей.

wisteria-japonica

Як садити гліцинію

 1. Викопати яму. Яму для висаджування рослини викопуйте в три рази більшу ніж коренева система у гліцинії. У підготовлену яму необхідно додати компост перемішаний з грунтом ;
 2. Полити рослину, зняти горщик;
 3. Поставити рослину без горщика. Висаджування рослини слід проводити методом перевалки (так найменше пошкодяться коріння), без заглиблення кореневої шийки;
 4. Засипати коріння і утрамбувати грунт навколо рослини (сформувавши бортики навколо ями);
 5. добре поливаємо (5 л води), мульчуємо;

Після висаджування, деякий час гліцинія не подаватиме ознак росту, це нормально для адаптаційного періоду.

wisteria-venusta

Догляд за гліцинією

Доглядати за гліцинією неважко, якщо дотримуватися деяких рекомендацій.

Полив та добриво для гліцинії

У перший рік після висаджування, гліцинію потрібно регулярно поливати, і не дозволити їй зацвісти. На другий рік гліцинія піде у активний ріст. У період вегетації (весна-літо), гліцинії потрібний рясний полив. В іншому випадку квіткові бруньки не закладуться, або цвітіння буде слабким. Але слід зазначити, що надлишок води у грунті гліцинія переносить погано.

Гліцинія швидко росте, за сезон ця ліана може вирости до 5 м, тому підживляти її потрібно комплексними мінеральними добривами регулярно (1 на 14 днів).

Укриття гліцинії на зиму

Гліцинія теплолюбна рослина. Молоді рослини в першу і другу зиму необхідно зняти з опор, покласти на дошки і накрити. Дорослі гліцинії можуть пережити короткочасне зниження температури до – 20 ° С без укриття, але для успішної зимівлі радимо вкривати гліцинію агро-тканиною. Як та чи накривати рослини читайте у нашій статті «Підготовка рослин до зими»

Обрізка гліцинії

Як і більшості в’юнких рослин, гліцинії потрібна щорічна обрізка – це процедура не тільки формує ріст рослини, а також сприяє її омолодженню. Гліцинію рекомендується обрізати двічі на рік. Перший раз – після цвітіння, скорочуючи бічні пагони приблизно на дві третини. Другий раз – восени, після опадання листя, вкорочуючи нові пагони.

nasynnya_vysterii

Розмноження гліцинії

Гліцинія розмножується однорічними живцями, відводами, повітряними відводками, насінням.

Насіння гліцинії висівають в теплички взимку (в кінці листопада-початку грудня) або в грунт ранньою весною (березень). Насіння висівають в суміш субстрату з листової, дернової землі і піску (4: 1: 1), по поверхні і, присипають піском. Накривають посіви склом або прозорою плівкою і ставлять в темне місце. Слідкуйте, щоб грунт не пересихав. Насіння гліцинії китайської проростають при температурі 20 – 25 градусів, тільки в повній темряві. Перші сходи з’являються вже через 3-4 тижні. Через 1-1,5 тижні сіянці виставляють на світло, притіняйте від прямого сонця. При появі 2-х справжніх листочків рослину потрібно розсадити в поодинокі горщечки. Коріння гліцинії дуже ніжне, пересаджуйте з грудкою землі.

Квітуча гліцинія дуже красива, вона створює романтичний настрій на подвір’ї обплітаючи стіни , арки, балкони своїми гнучкими лозами, на яких рясно цвітуть дивовижні квіти з приємним ароматом.

Схожі записи