Підготовка рослин до зими
Кожен власник подвір’я чи заміської присадибної ділянки у жовтні і листопаді повинен знайти час для підготовки рослин до зими. Саме у ці осінні місяці рослини потребують втручання з боку садівника.
Перш ніж почнуться холодні зимові місяці, і зима огорне всю природу холодними вітрами, морозами і снігом, деякі рослини потрібно надійно захистити від вимерзання. Здоровим дорослим рослинам для утеплення буде достатньо навіть невеликого шару опалого листя або мульчі. Але, молодим і щойно (висаджені восени) висадженим рослинам, які є досить чутливими до вимерзання, необхідне надійне утеплення.
- Опале листя – хороший матеріал для укриття, але є недоліки: в такому листі можуть знаходитися шкідники, і під ними можуть знаходитися спори шкідливих грибів, які можуть призвести до захворювання рослини.
- Тирса або мульча і солома – це можна сказати ідеальний варіант для укриття рослин на зиму, тому що в них немає шкідників і вони пропускають вологу. Навесні, при розгортанні, мульча може бути захистом від активного зростання бур’янів, а з часом вона перегниває і підживлює наші рослини.
- Пісок. Піском також утепляють троянди на зиму, але пісок пропускає вологу і сирість, яка передається рослині.
- Агроплівка. Агроплівка – це справді ідеальне укриття рослин на зиму. В ній немає шкідників, не розмножуються хвороби, і цю плівку можна порізати на потрібні шматки, або зшити докупи і накрити штамбові троянди чи крону молодого дерева. Агроплівка буває біла (прозора) і чорна, також вони є різної товщини. Біла плівка пропускає ультрафіолет, тому її потрібно використовувати для укриття троянд, винограду, молодих дерев, примхливих квітів, тобто тих частин рослин, які знаходяться над землею. Чорна агроплівка не пропускає ультрафіолет і в переважній більшості її стелять на грунт.
- Церата. Церату використовувати категорично не можна, тому що під нею утворюється конденсат, який дуже небезпечний для рослин у зимовий період.
Матеріали для утеплення:
Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Додаткового догляду на зиму потребують і багато інших рослин, які є чутливими до безсніжної морозної зими: великоквіткові хризантеми, анемона, троянди, карпатський дзвоник, висаджені цибулинні квіти та інші. Вкривати рослини на зиму потрібно спеціальною плівкою (агровлівка), тирсою чи опалим листям. Під цератою земля не буде дихати і вкриті рослини можуть запріти і зігнити.
Укриття троянд на зиму
Дикі троянди або шипшина досить легко переносять морози, а ось культурні сорти дуже чутливі до холоду і сильно страждають від сирого і морозного повітря. Всі сорти троянд, крім плетистих і паркових, потрібно обрізати до рівня верху укриття, а штамбові потрібно обрізати формуючи крону і вкрити палим листям, зафіксувавши листя дротом, або вкрити верхівку агроплівкою, інакше вони сильно обмерзнуть; слід прибрати опале листя, оскільки під ним знаходяться спори шкідливих грибів. А ось основна обрізка цих квітів проводиться навесні. Троянди вкривають під спеціальними каркасами обтягнутими агроплівкою.
Укриття кущів і дерев
Більшість кущистих рослин і дерев добре переносять морози і без додаткового укриття . Але теплолюбним деревах і кущам, які завезені з південних регіонів, не обійтися без захисту від морозів. Для догляду за рослинами до зими можна вистелити солому, прикривши прикореневу зону рослини. Кущ або дерево обмотати агроплівкою.
Укриття хвойних рослин
Найбільше взимку втрачають свій зовнішній вигляд хвойні дерева, такі як туя, ялівець та інші хвойні рослини, які ростуть стовбуром догори. Звичайно, жоден мороз їм нестрашний, але сильний снігопад може наробити чимало шкоди. Від надмірного снігу на гілках, вони викривляються, вигинаються або, в найгіршому випадку, ламаються. Такі рослини потрібно обв’язати з низу догори шнуром чи сіткою, і жодний снігопад не зашкодить вашим декоративним рослинам.
Підготовку рослин до зими можна вважати закінченою.