|

Пряні трави в саду

Грядка прянощів – цікавий ландшафтний об’єкт, один з елементів красивого та практичного саду.

Пряні трави в саду це багаторічні та однорічні рослини з яких можна створити цілі оригінальні композиції, які підкреслять ваш ландшафтний дизайн.

Грядку з пряними травами в саду можна розташовувати в будь-якому сонячному або напівсонячному ( під впливом сонячного тепла вони будуть виділяти ароматичні речовини і пахнути особливо сильно) місці, чи це зона відпочинку, чи сад, чи город, чи клумба. Вона буде доречна в будь якому місці. Грядку з пряними травами в саду можна викласти з каменю у вигляді спіралі, можна зробити підняту клумбу будь-якої форми або просто обкласти красивими каменями. Якщо немає місця для грядки посадіть пряні трави у горщики і зробіть контейнерну клумбу прянощів.

Вплив пряних трав на інші рослини:

  • Лаванда відлякує попелицю (тлю) від троянд.
  • щільний бордюр з квітучого чебрецю навколо овочевої грядки захищає від равликів і слимаків.
  • шніт-цибуля не тільки дуже декоративний головчатими рожево-фіолетовими суцвіттями, але може служити ошатним бордюром, який попереджає ураження квіткових багаторічників борошнистою росою, а суниці – сірою гниллю.
  • Деякі пряні рослини служать природними активізаторами смакових якостей своїх сусідів. Наприклад,

    деревій робить моркву солодкою, а в поєднанні з ромашкою підвищує вміст ефірних масел у моркви, кореневої петрушки, пастернаку.

pryany_travi

Що посадити на пряній грядці? Рослини пряної грядки:

фенхель ;

розмарин;

меліса;

чебрець (білий або рожевий);

материнка (орегано);

майоран;

шавлія;

чабер;

лаванда;

дубровник;

базилік;

лавр;

м’ята.

pryani_travi1

Догляд за пряними травами в саду

Догляд за пряними травами неважкий. Потрібно лише прополювати, своєчасно поливати, підживляти, обстригати та пильнувати розмноження трав.

При влаштуванні пряної грядки слід враховувати, що деякі рослини, наприклад, меліса, чебрець, материнка, м’ята з часом розростаються і можуть витіснити інші рослини. Тому з самого початку слід контролювати їх зростання. Це можна зробити шляхом стрижки, передбачивши додаткову площу для розростання, або обмежити поширення коренів за допомогою плит, цегли, горщиків та іншого підручного матеріалу.

pryani_travi_suhi

Збір пряних трав

Збір пряних трав необхідно проводити в момент найбільшого вмісту в них ефірних масел, як правило, до бутонізації, так як після цього рослина в основному спрямовує всі свої сили і соки на утворення квіток і насіння. Найкращий момент для збору – незадовго до цвітіння рослин, після досить тривалого періоду теплих і сонячних днів. Якщо ж вам необхідні саме квітки і насіння – збирайте запашні трави під час їх цвітіння або незадовго до дозрівання насіння.

Ідеї використання каміння в саду, відео:

Найбільш сприятливий час для збору пряних трав:

 

  • до цвітіння збирають мелісу, зелень коріандру, фенхель, кріп, черемшу;
  • на початку цвітіння – м’яту перцеву, чебрець, майоран, шавлія і чабер;
  • під час цвітіння – материнку, деревій, ромашку, лаванду, арніку;
  • незадовго до дозрівання насіння – насіння коріандру, фенхель, кмин, кріп.

Збирати трави необхідно тільки в гарну суху погоду, з ранку або під вечір, коли з листя вже зникне роса. Пряні трави напередодні збору бажано не поливати, а ось після збору для кращого росту нових листя або стимулювання нових суцвіть треба добре полити.

Правильно висушені трави легко кришаться від дотику і мають приємний приглушеним зеленим або іншим природним кольором.

Зберігати суху сировину краще в скляних ємкостях з герметичними кришками.

Посадіть пряні трави у саду і частуйте своїх гостей свіжим ароматним чаєм.

Схожі записи