|

Лавр: догляд

Лавр або лавр шляхетний (Laurus nobilis) – невелике вічнозелене дерево, або кущ. Листя лавра прості, видовжені на кінчику загострені, довжина листка може бути від 5 до 10 см. У кімнатних умовах лавр може вирости у висоту до 1 метра, а в природному середовищі висота дерева вражає – до 15 метрів.

laurus-nobilis_kviti

Листя лавра на смак гіркуваті з пряним запахом, в листку містяться ефірні олії, які використовуються як приправа до їжі та консервування, також ефірні олії лавра використовуються у парфумерії. Лавр цвіте. Квітки білі або кремові, дрібні, зібрані в суцвіття, які виростають з пазух листя. Після цвітіння у дорослого (5-ти річного) лавра з’являються неїстівні ягоди.

plodi_lavra

З гілок лавра у Стародавньому Римі і у Греції плели вінки, які використовували для нагород переможців олімпіад та інших змагань, а також для нагородження поетів. Вінки із лавра носили славетні люди.

Лавр, як вазон, почали вирощувати ще у XVIст. у Центральній Європі. Рослину підстригали і надавали їй потрібних форм (куля, квадрат, піраміда).

До роду лавра належать два види рослин із сімейства лаврових. Лавр, що найчастіше зустрічається і пристосований до кімнатного середовища – це Laurus nobilis.

Лікарські властивості лавра

У лаврових листках є ефірні олії, які використовуються у медицині. Настоянку з листків лавра застосовували проти застуди, як потогінний засіб. З плодів лавра роблять мазь, яку використовують при лікуванні ревматизму.

lavr_ryzna_forma

Як доглядати за лавром

Лавр вважається рослиною невибагливою, за ним легко доглядати.

Яскравість світла для лавра

Лавр легко пристосовується до місця вирощування. Найкраще він буде рости в яскравих сонячних місцях, але від прямих обідніх променів його потрібно притінювати, а також лавру підходить півтінь. Взимку лавру потрібне яскраве розсіяне світло, найкраще в цей період він буде рости на південних підвіконнях. У весняно-осінній період лавр можна виносити на свіже повітря.

Температура повітря для лавра

Температура повітря для лавра у весняно-осінній період може бути помірною (16 – 25 ° С). Лавр стійкий до низьких температур, взимку йому потрібно забезпечити температуру повітря близько 0° С, але не нижче.

lavr_1

Полив та вологість повітря для лавра

У весняно-осінній період поливати лавр потрібно регулярно і помірно, земляна грудка не повинна повністю пересихати. Узимку при вирощуванні лавра в холодному приміщені, полив потрібно зменшити (1 раз на 14 днів). Дорослі лаври при вирощуванні у відкритому грунті досить стійкі до посухи.

Вологість повітря для лавра повинна бути високою, обприскуйте рослину 2 рази на день у жаркі спекотні дні та в період опалення (якщо температура повітря більша +20 ° С). Як збільшити вологість повітря?

Добриво для лавра

З весни до початку осені лавр підживляють 1 раз в місяць комплексним мінеральним добривом для листяних рослин, а також підживляти рослину можна органічними добривами ( 1 літр перепрілого перегною розвести у 10 л води, або компостний чай). Підживлення мінеральними і органічними добривами потрібно чергувати (1 місяць використовуйте мін. добрива, 2 місяць – органічні добрива і так далі).

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Пересадка та грунт для лавра

Пересаджувати молоді лаври (до 5 –ти річного віку) потрібно щороку. Дорослі лаври пересаджують один раз в 3-4 роки, щорічно замінюючи верхній шар грунту. Грунтосуміш для лавра повинна бути некисла. До складу грунту повинні входити дернова, листкова земля, перегній, пісок (1:1:1:2). При пересаджуванні обов’язково потрібно зробити дренаж, горщик вибирайте невеликий: лише на 2 см ширший і 4 см вищий за попередній.
obryzka_lavra

Обрізка лавра

Лавр легко переносить обрізку, йому можна надати будь-якої форми: форму пірамідки, кулі, квадрата чи будь яких інших форм. Обрізати лавр потрібно восени (коли настає період спокою), надаючи йому потрібної форми. Якщо не обрізати лавр щороку, у вас виросте дуже велика рослина.

collage_lavr_rozmnozhennya

Розмноження лавра

Лавр розмножується насінням, живцями, а також діленням куща.

Шкідники та хвороби

Лавру загрожують такі шкідники: щитівка, павутинний кліщ, попелиця.

Хвороби виникають при неправильному догляді.

Схожі записи