Лавр: догляд
Лавр або лавр шляхетний (Laurus nobilis) – невелике вічнозелене дерево, або кущ. Листя лавра прості, видовжені на кінчику загострені, довжина листка може бути від 5 до 10 см. У кімнатних умовах лавр може вирости у висоту до 1 метра, а в природному середовищі висота дерева вражає – до 15 метрів.
Листя лавра на смак гіркуваті з пряним запахом, в листку містяться ефірні олії, які використовуються як приправа до їжі та консервування, також ефірні олії лавра використовуються у парфумерії. Лавр цвіте. Квітки білі або кремові, дрібні, зібрані в суцвіття, які виростають з пазух листя. Після цвітіння у дорослого (5-ти річного) лавра з’являються неїстівні ягоди.
З гілок лавра у Стародавньому Римі і у Греції плели вінки, які використовували для нагород переможців олімпіад та інших змагань, а також для нагородження поетів. Вінки із лавра носили славетні люди.
Лавр, як вазон, почали вирощувати ще у XVIст. у Центральній Європі. Рослину підстригали і надавали їй потрібних форм (куля, квадрат, піраміда).
До роду лавра належать два види рослин із сімейства лаврових. Лавр, що найчастіше зустрічається і пристосований до кімнатного середовища – це Laurus nobilis.
Лікарські властивості лавра
У лаврових листках є ефірні олії, які використовуються у медицині. Настоянку з листків лавра застосовували проти застуди, як потогінний засіб. З плодів лавра роблять мазь, яку використовують при лікуванні ревматизму.
Як доглядати за лавром
Лавр вважається рослиною невибагливою, за ним легко доглядати.
Яскравість світла для лавра
Лавр легко пристосовується до місця вирощування. Найкраще він буде рости в яскравих сонячних місцях, але від прямих обідніх променів його потрібно притінювати, а також лавру підходить півтінь. Взимку лавру потрібне яскраве розсіяне світло, найкраще в цей період він буде рости на південних підвіконнях. У весняно-осінній період лавр можна виносити на свіже повітря.
Температура повітря для лавра
Температура повітря для лавра у весняно-осінній період може бути помірною (16 – 25 ° С). Лавр стійкий до низьких температур, взимку йому потрібно забезпечити температуру повітря близько 0° С, але не нижче.
Полив та вологість повітря для лавра
У весняно-осінній період поливати лавр потрібно регулярно і помірно, земляна грудка не повинна повністю пересихати. Узимку при вирощуванні лавра в холодному приміщені, полив потрібно зменшити (1 раз на 14 днів). Дорослі лаври при вирощуванні у відкритому грунті досить стійкі до посухи.
Вологість повітря для лавра повинна бути високою, обприскуйте рослину 2 рази на день у жаркі спекотні дні та в період опалення (якщо температура повітря більша +20 ° С). Як збільшити вологість повітря?
Добриво для лавра
З весни до початку осені лавр підживляють 1 раз в місяць комплексним мінеральним добривом для листяних рослин, а також підживляти рослину можна органічними добривами ( 1 літр перепрілого перегною розвести у 10 л води, або компостний чай). Підживлення мінеральними і органічними добривами потрібно чергувати (1 місяць використовуйте мін. добрива, 2 місяць – органічні добрива і так далі).
Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.
Пересадка та грунт для лавра
Пересаджувати молоді лаври (до 5 –ти річного віку) потрібно щороку. Дорослі лаври пересаджують один раз в 3-4 роки, щорічно замінюючи верхній шар грунту. Грунтосуміш для лавра повинна бути некисла. До складу грунту повинні входити дернова, листкова земля, перегній, пісок (1:1:1:2). При пересаджуванні обов’язково потрібно зробити дренаж, горщик вибирайте невеликий: лише на 2 см ширший і 4 см вищий за попередній.Обрізка лавра
Лавр легко переносить обрізку, йому можна надати будь-якої форми: форму пірамідки, кулі, квадрата чи будь яких інших форм. Обрізати лавр потрібно восени (коли настає період спокою), надаючи йому потрібної форми. Якщо не обрізати лавр щороку, у вас виросте дуже велика рослина.
Розмноження лавра
Лавр розмножується насінням, живцями, а також діленням куща.
Шкідники та хвороби
Лавру загрожують такі шкідники: щитівка, павутинний кліщ, попелиця.
Хвороби виникають при неправильному догляді.