| |

Ознаки неправильного догляду кімнатних рослин

Пропонуємо ознайомитись з найбільш поширеними ознаками неправильного догляду за кімнатними рослинами та квітами.

Часто трапляється таке, що цвіт на квітах опадає швидше ніж зазвичай, в’яне і скручується листя, а ми дивуємось чому. Такі речі відбуваються тоді, коли за квіткою чи іншою кімнатною рослиною неправильно доглядають. Щоб встигнути врятувати свою улюбленицю, потрібно знати ознаки і причини змін.

Ознаки неправильного догляду за кімнатними рослинами та квітами

Пропонуємо ознайомитись з найбільш поширеними з них:

Ознаки неправильного догляду – Верхні листочки тверді, але жовтіють

krai-lusta-jovti

Причиною цього може бути високий вміст кальцію у землі. В більшості випадків це трапляється у тих рослин, які не виносять кислих грунтів і які підсипаються попилом, що містить великий вміст кальцію, або використовується жорстка вода для підливання.

Ознаки неправильного догляду – Крапки або плями на листях

piamu-lusta

Якщо плямки або крапки сухі і коричневі, ці ознаки викликані браком води у землі та дуже малою вологістю повітря. Якщо ж плями на листях м’які та темнокоричневого кольору, то причиною є перелив води. Якщо плями білі або жовті – пошкодження кімнатної рослини викликані використанням дуже холодної води при підливанні чи попаданні води на листя. Такі плями можуть виникати при використанні аерозолів, при прямому попаданні сонячних променів або при появі шкідливих комашок.

Ознаки неправильного догляду – Коричневі кінчики і краї листя

Засохлі коричневі кінчики листків кімнатної рослини з’являються найчастіше через недостатню вологість. Ще однією причиною є фізичні пошкодження – коли до кінчиків листків часто доторкаємося або вони притиснуті до стіни чи вікна. Якщо кінчики листків жовті чи коричневі, це може бути викликано декількома причинами: надмірний чи недостатній полив, брак або багато світла, дуже висока або дуже низька температура повітря, забагато добрив, низька вологість, протяги.

Ознаки неправильного догляду – Листочки скручуються і опадають

koruchnevi-crai

Причинами таких ознак є надмірний полив рослини, нестача тепла, протяги.

Ознаки неправильного догляду – Раптове опадання здорового листя

Раптове опадання здорових листків (без втрати кольору, листя не зів’яло, не засохло) найчастіше зустрічається при перенесені рослиною шоку. Шок у рослини може бути викликаний різкою зміною температури(як високої так і малої), зміною освітлення в денний час або сильний і холодний перетяг. Раптове опадання листя у деревовидних кімнатних рослин також може бути викликане пересиханням землі.

Ознаки неправильного догляду – Листя жовтіють і опадають

lusta-4

Нижні листя дорослої рослини із часом жовтіють і опадають – це природний процес. Якщо одночасно жовтіють і опадають декілька листків, причиною може бути переливання землі і холодні протяги.

Ознаки неправильного догляду – Зів’яле листя

Причиною зів’ялого листя у рослини є недостатній полив або переливання землі водою. Переливання землі водою є наслідком поганого дренажу, відсутності отвору для зливу зайвої води, надмірний полив. Іншими причинами зів’ялого листя кімнатної рослини може бути брак світла, затісний горщик, висока температура повітря, попадання прямих сонячних променів на рослину. Також причиною зів’ялого листя є комах-шкідники.

Ознаки неправильного догляду – Опадає листя на нових рослинах

Для пересаджених, щойно куплених, чи переставлених на інше місце рослин скидання одного чи двох нижніх листків є цілком нормальним. Такі зміни викликають у рослини шок, їй потрібен час для адаптації.

Ознаки неправильного догляду – Нижні листки засихають і опадають

Причини: недостатньо світла, дуже висока температура повітря, недостатній полив рослини.

Ознаки неправильного догляду – Опадають бутони

padajt-butonu

Найчастіше це трапляється при недостатній вологості повітря, пересиханні землі, браку світла, різкій зміні місця, чи при заражені квітки шкідниками.

Ознаки неправильного догляду – Рослина не цвіте

Найчастіше цю причину пов’язують з освітленням – недостатньо світла або рослині не підходить тривалість світлого дня. Іншими причинами є надмірне використання мінеральних добрив, сухість повітря, комахи тріпси (бутони покриваються плямами і деформуються), пересадка (деякі квіти зацвітають тільки у тісному горщику).

Ознаки неправильного догляду – Квіти швидко в’януть

Причини: недостатньо світла, дуже висока температура повітря, недостатній полив або рослина знаходиться на сонці.

Ознаки неправильного догляду – Рослина не росте, або росте дуже повільно

У зимовий період(період спокою) – це абсолютно нормально для всіх рослин не треба заставляти рости. Якщо рослина не росте з весни до осені, ймовірною причиною є брак поживних речовин, тобто добрив, також може бути затісний горщик.

Ознаки неправильного догляду – Кольорові листя стають одноколірні, повністю зелені

croton

Причина в недостатньому освітлені рослини. Переставте вазон ближче до вікна.

Ознаки неправильного догляду – Листя і стебла гниють

lusta-gnujt

Ця хвороба виникає при неправильному розміщенні рослини, переливанні і застої води в вазоні, що призводять до загнивання корінців.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Ознаки неправильного догляду – Рвані краї і дирки на листях

lusta-durcu

Найчастіше виникають при фізичних пошкодженнях домашніми тваринами, маленькими дітьми і людьми; також можуть з’являтися при нападі гусениці.

Ознаки неправильного догляду – Зелений наліт і білий наліт на керамічному горщику

Причини: переливання землі, поганий дренаж чи його відсутність. Білий наліт з’являється при використанні жорсткої води або надмірної кількості мінеральних добрив.

Схожі записи