Водянка – причини появи та методи лікування

При неправильному догляді кімнатні рослини можуть захворіти на водянку. На нижній частині листків з’являються водянисті плями, які перетворюються на коричневі нарости. Найбільш вразливі до водянки: гібіскус, цитрусові, каланхоє, фікус, а також орхідея.

Водянка або едема – ця хвороба викликана не грибками, вірусами чи бактеріальними захворюваннями, а, швидше, неправильним доглядом. Водянка не заражує інші рослини.

Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Причини появи водянки:

надмірне поливання рослини, неправильне місце розташування. Корені швидко поглинають воду, а листки не встигають її випаровувати і з’являються водянисті плями або каплі на нижній частині листка.

Лікування водянки:

Якщо зовні на листках пошкоджень немає, достатньо переставити рослину на більш провітрюване і світліше місце. Зменшити полив, пересадити і зробити дренаж, використовувати добрива з вмістом кальцію і калійною селітрою(підвищить імунітет, коренева система зміцниться і допоможе врегулювати процес фотосинтезу), часто провітрювати приміщення, обробити рослину системним фунгіцидом (Фундазол, Скор).

Схожі записи