Хризантема кімнатна: догляд

Хризантеми – улюблені осінні квіти, які з кожним роком стають все популярнішими. Хризантеми можна вирощувати, як в саду, так і в домашніх умовах, як кімнатну рослину. Існує ряд видів хризантем, які пристосовані до вирощування в кімнатних умовах. Саме їх ми розглянемо в цій статті.

Кімнатні хризантеми відрізняються від садових невеликими розмірами, тому що кімнатні хризантеми вирощують в оранжереях, до них застосовують спеціальні препарати, які зупиняють висоту росту, і надають таким хризантемам більш декоративного вигляду.

До кімнатних умов пристосовані такі види хризантем: Chrysanthemum(Ch.)moriolifum, Ch.moriolifum Charm, Ch.moriolifum Cascade, Ch. Trutescens.

chrysanthemum_morifolium_charm

. . . . . . . Вибір кімнатних хризантем у магазині

    При виборі хризантем у квітковому магазині потрібно звернути увагу на :
  • Стебла і листя. Стебла повинні бути міцні, а листя тверді, зелені і добре розвинені.
  • Наявність шкідників. Шкідники зазвичай ховаються під листочками та на стеблах.

Після вдалої покупки, рослину потрібно поставити на карантин (3-4 дні), щоб зайвий раз переконатися, що немає шкідників, а також, щоб ваша квітка пристосувалась до нових умов.

collage_h_k__velikokvitkova

Як доглядати за хризантемою кімнатною

Хризантема невибаглива рослина при правильному догляді вона буде гарно та довго цвісти.

Яскравість світла для кімнатних хризантем

Хризантема – світлолюбна рослина, вона розквітає восени, і їй достатньо восьмигодинного світлового деня. Тому її непотрібно ховати у тінь, але водночас потрібно оберігати від прямих сонячних променів. Тобто хризантемі потрібне яскраве світло, але не прямі сонячні промені.

chrysanthemum_frutescens

Температура повітря для кімнатних хризантем

Кімнатна хризантема як і садова любить прохолодну осінь температуру повітря +10-+15°С, максимальною може бути температура +18°С. Більш високі температури негативно впливають на квіти, листя жовтіють, бутони засихають, період цвітіння дуже короткий.

Полив та вологість повітря для кімнатних хризантем

Хризантема любить вологість, не допускайте пересихання грунту. Підтримуйте постійну вологу. Дуже рідко(1 раз на 2 дні) обприскуйте її зверху. Під час цвітіння її слід підживляти комплексним добривом для квітучих рослин.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Догляд після цвітіння

collage_h_k__kaskadna

Після цвітіння сухі квіти і високі пагони (залишивши 10 см висоти) обрізають, а рослину заносять у більш холодне (+2-+3°С) приміщення для зимівлі, рідко підливають. А з настанням весни пересаджують у більший горщик, або висаджують у відкритий грунт.

Пересадка кімнатної хризантеми

Молоді (однорічні) кімнатні хризантеми пересаджують щороку у ширший горщик, дорослі хризантеми пересаджують 1 раз на 2 роки. Грунт для хризантем повинен бути кислим. Можна використовувати звичайний садовий грунт, а щоб земля більш м’якою і легкою, додайте торфу, перегною, піску і вермикуліту.

Розмноження хризантеми

Розмножується хризантема живцями (по 3-5 шт. в одному горщику), діленням куща, насінням. Найпростіші і невибагливі перші два методи.

Шкідники та хвороби

На кімнатну хризантему можуть напасти: павутинний кліщ і попелиця.

Схожі записи