Як правильно вибрати грунт для кімнатних рослин

Як вибрати грунт для кімнатних рослини? На сьогодні це не є великою проблемою, тому, що можна купити у садових центрах, квіткових магазинах різні упаковки сумішей для кімнатних рослин, або зробити власноруч.

Вибирати грунт потрібно по типу рослини: для квітучих, для зелених, орхідей, азалій, кактусів та інші. Вони всі відрізняються по структурі, кислотності, поживності. Звичайно можна використовувати і землю з городу, але її необхідно простерилізувати (у гарячій духовці протягом 40 хв або заморозити на 10 год. ) і додати у пропорціях: на 2 л землі + 2/3 скл вермикуліту + 1 скл перліту + 1 скл сфагнуму + 0,5 скл подрібненого деревного вугілля.

.

collage_zemla

Вермикуліт – збільшує кислотність грунту, забезпечує повітрообмін і проникнення кисню до коренів.

Перліт – практично нейтральний матеріал. Гірська порода вулканічного походження. Додається в грунт до 30% , роблячи суміш більш легкою, повітропроникною, пухкою, що запобігає ущільненню грунту. Завдяки цим властивостям у рослини добре розвиваються коренева система і не порушується повітрообмін.

У спільному застосуванні вермикуліту і перліту компенсують недоліки один одного. Перед застосуванням обов’язково промити гарячою водою.

Сфагнум (сушений мох) – має антибактеріальні і дезінфікуючі та протигрибкові властивості, завдяки протигнильній речовині робить грунт легший і повітропроникний.

Подрібнене деревне вугілля – хороший антисептик, він запобігає гниттю і закисанню грунту, а також абсорбує солі і покращує структуру ґрунту.Використання деревного вугілля знижує ризик бактеріозних захворювань кореневої системи рослини.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

До складу грунту для кімнатних рослин, можна також використовувати одних компонентів більше або менше, щось не використовувати або замінювати на аналогічні (кокос, хвою, кору, пісок), головне щоб субстрат був повітропроникним, вологоємким та пухким. Вермикуліт, перліт і дренаж можна придбати у професійних насіннєвих магазинах, сфагнум у квіткових магазинах, деревне вугілля на заправках, або зробити власноруч.

Схожі записи