Підготовка лаванди до зими

Щоб підготувати лаванду до зими потрібно провести ряд процедур, а саме: прополювання, спушування грунту, обрізка, мульчування, підживлення і зв’язування.

Щоб лаванда не вимерзла, в вересні – жовтніі в залежності від погодних умов вашого регіону потрібно зайнятися підготовкою кущів до зими.

1. Розпушування, прополювання

Розпушування необхідно проводити для підвищення повітрообміну, зниження ймовірності загнивання коріння.

silna_obrizka

2. Обрізка лаванди

Після цвітіння приступають до обрізки кущів лаванди . Осіння обрізка потрібна не тільки для підтримки декоративності куща, але і для зниження ризику його вимерзання та виламування пагонів взимку. Довгі пагони кущів лаванди найбільш схильні до підмерзання та до виламування.

Коли обрізати лаванду восени? Це досить складе питання. Деякі садівники вважають, що лаванду потрібно обрізати одразу після цвітіння в липні, восени, а весною робити корегуючу обрізку. Порада: небійтеся обрізати лаванду, вона гарно відростає.

Поради наших читачів, щодо осінньої обрізки лаванди:

З власних спостереженнях помічено, що при обрізанні лаванди повністю в липні цвітіння призупиняється і лаванда зацвітає в друге, але значно «бідніше» ніж перше. А якщо лаванду не обрізати повністю, а лише відцвілі квітконіжки, так роботи багато, то цвітіння можливо продовжити аж до морозів.

«В мене лаванда цвіте з червня і аж до осінньої обрізки. Так шкода обрізати її в жовтні, тому, що кущі рясно цвітуть. Але для вдалої зимівлі це потрібно зробити.»

formuyucha_obrizka

Способи обрізки лаванди восени:

Формуюча обрізка: кущі лаванди підрізають на потрібній висоті, формуючи кущ у вигляді кулі чи бордюру. Обрізають тільки 5 – 10 см зверху формуючи кущ.

Сильна обрізка: залишають над поверхнею лише 3-6 см втечі. Навіть при мінімальному сніговому покриві така рослина перезимує без втрат. Але таку обрізку потрібно робити в вересні – жовтні, щоб кущ встиг наростити зелену масу.

Пізня обрізка: Якщо ви не встигли обрізати лаванду до заморозків то залиште обрізку до весни, але кущі зв’яжіть, щоб сніг їх не поламав. Інакше обрізка пізньої осені призведе до підвищеної чутливості рослини і нестійкості до морозів, холодних вітрів.

.

Важливо: Після обрізки кущі лаванди потрібно рясно регулярно поливати, щоб кущ мав сили наростити зелену масу. Без регулярного поливу він може засохнути.

vesnyanna_obrizka_lavandi

3. Підживлення лаванди

Саджанці лаванди на зиму необхідно підгодувати добривами, що містять фосфор і калій. Ці речовини підвищують зимостійкість куща, підвищують імунітет рослини. Азотні підживлення стимулюють нову вегетацію, їх не можна вносити з другої половини літа. Не визрілі пагони найбільш схильні до вимерзання, це послабить кущ лаванди. Внесення підгодівлі можна поєднати з розпушуванням, закладаючи добриво в грунт. Можна застосовувати водорозчинні склади, які розводять відповідно до інструкції і використовують для поливу. Слід добре зволожити грунт до внесення добрив, щоб коріння не отримали опіків.

Лаванда: висаджування, догляд

4. Мульчування кущів лаванди

Мульчування грунту збереже коріння рослини від вимерзання і пересихання. Шаром в 10-12 см насипають солому, хвою. Не можна використовувати листовий опад і стружку, оскільки вони сприяють випрівання лаванди і її загибелі.

5. Укриття на зиму

Успішна зимівля лаванди в саду безпосередньо залежить від регіону вирощування, правильності посадки і догляду за рослиною. Якщо ви вчасно обрізали кущі лаванди восени, то вона перезимує і без додаткового укриття. Адже, лаванда добре переносить низькі температури.

Схожі записи