|

Причини пожовтіння туї

Туя – невибаглива і дуже акуратна рослина, прекрасно підходить для озеленення будь-якої ділянки і, для створення композицій і, для живоплотів. Але бувають випадки з туями, що після зими чи після висаджування вони жовкнуть і засихають.

Що трапилося з нашою невибагливою туєю, чи можна врятувати пожовклу рослину, і як саме це зробити? Про це сьогоднішня стаття.

Давайте розглянемо причини пожовтіння і засихання вічнозеленої туї.

Причини пожовтіння туї

zhovta_tuya

Природні причини пожовтіння туї

1. Ви могли купити і посадити сорттуї, для якого рудий, золотистий, бронзовий або навіть лимонний відтінок хвої є нормою. Наприклад, це можуть бути сорти туї Голден Глоб (Golden Globe), Санкіст (Sunkist), Міріам (Mirjam), Еллоу Риббон (Yellow Ribbon), Ельвангера золотиста (Elwangerlana Aurea). Всі вони виділяються яскравим кольором серед інших в їх звичної сіро-зеленій гамі.

2. Другою причиною пожовтіння туї може бути сезонна зміна, підготовки до холодної пори року. Зміна кольору на темнозелений чи коричнуватий (іноді практично до коричневого забарвлення) – захисна реакція на зміну (зниження) температури навколишнього середовища.

3. Третьою причиною пожовтіння туї є старіння. Дорослі хвойні рослини ховаються всередині крони навколо стовбура, де жовтіють, стають млявими, всихають і відмирають. Для підтримки декоративного виду дерева, таку тую можна акуратно почистити від відмираючих гілочок.

Механічні причини та вплив хвороб і комах

visadzhuvannya_hr

4. Неправильне висаджування туї

Якщо ви протягом декількох місяців після висаджування помітили, що туя жовтіє, коричневіє, засизає, іноді рослина просто погано себе почуває, тоді потрібно терміново вживати заходів. Неправильне висаджування туї – найпоширеніший фактор, що впливає на зміну кольору її хвої, осипання, всихання гілок і навіть загибель рослини. Які помилки при посадці туї ви могли зробити:

грунт. Піщаний грунт цій хвойній рослині не підходить – вода і поживні речовини занадто швидко втікають в нижні шари. Глинистий грунт – теж не зовсім вдалий варіант, там дуже щільна структура і мало кисню, тому коренева система туї буде погано розвиватися. У торф’яних же грунтах коренева система може замокати і загнивати, що також може бути причиною пожовтіння туї. Ідеальним вибором для цієї рослини буде грунт легкий (наприклад, дерновий грунт з добаванням торфу і піску), добре дренирований, родючий.

глибина підземних вод. Не врахували глибину залягання підземних вод. Якщо пласти з ними розташовані дуже близько, застій води біля коріння викличе загнивання кореневої системи, і як наслідок – жовтизну хвої і всихання гілок.

глибина посадки туї. При посадці не можна ні занадто заглиблювати стовбур туї, ні оголяти її кореневу шийку. В іншому випадку є ризик появи стеблової гнилі біля основи стовбура, рослина почне повільно всихати і може не тільки пожовтіти, але навіть загинути.

загущення посадок. Якщо у туї жовтіє хвоя, можливо, їй не подобається тісне сусідство з іншими рослинами. У місцях зіткнення гілок вони можуть викривлятися, а хвоя – масово жовтіти і опадати. Дистанція між деревами при вирощуванні туї повинна бути не менше 1 м (якщо це не жива огорожа).

5. Туя посаджена на постійних перетягах або на відкритих ділянках з сильними частими вітрами. Відкриті місця – не найкращий варіант для посадки туї, тому, що вона дуже не любить протягів.

6.Неправильний догляд – причини пожовтіння туї

– неправильно підібраний режим поливу – надлишок води є причиною гниття коріння, що призводить до пожовтіння туї.( в засушливу погоду тую поливають раз на тиждень 1-2 відрами води під корінь, вранці або ввечері), проте не допускайте переливу. Якщо туя пожовкла саме навесні, можливою причиною – недостатній осінньо-весняний полив. Залишившись без вологи восени, рослина пішла на зимівлю погано підготовленою, і з приходом тепла їй складно відразу піти в ріст.

– Весняний сонячний опік туї (коли сніг ще лежить, а сонце вже припікає, відбиваючись від сніжної поверхні). Щоб врятувати хвойні від такої ситуації, не варто висаджувати тіньолюбиві види і сорти на яскраве сонце, а рослини на відкритому просторі (особливо молоді) на зиму до повного відтавання бажано закрити, залишаючи доступ повітря. Якщо туя вже отримала сонячний опік, врятувати її може рясний полив і притінення.

– Колір туя може різко поміняти якщо ви виставили рослину в контейнері з темного приміщення на палюче сонце.

– Брак заліза. Ще пожовтіння (і навіть побіління) окремих пагонів туї може свідчити про нестачу заліза в грунті. У цьому випадку варто внести в грунт комплексні мінеральні добрива, які містять елемент, якого бракує. А ось при дефіциті фосфору хвоя у туї може стати червонувато-фіолетовою.

– Забруднення. Також причиною зміни кольору у туї може послужити забрудненість атмосфери, використання поблизу хімічних реагентів (на кшталт технічної солі для танення снігу), систематичне випорожнення домашніх вихованців. У цьому випадку, природно, слід виключити вищезазначені чинники.

hvorobi_tui-_rhavchina

7. Хвороби туї. Уважно придивіться до вашої рослини.

– Коричневе шютте (коричнева снігова пліснява). Ця грибкова хвороба проявляється зазвичай на молодих деревах після сходу снігового покриву. Хвоя коричневіє, покривається сіро-чорним нальотом, а потім відмирає (хоча хвоя ще довго тримається на вже неживих гілочках).

– Також туя пошкоджується такими хворобами іржа, фузаріоз, фітофтороз, стовбурова гниль і т.п. Найчастіше вражаються рослини, висаджені на щільних суглинних грунтах з надлишком вологи. Від зараженням грибами туя може міняти забарвлення від жовтого до сірого.

– Боротьба : засохлі гілки необхідно обрізати, а зрізи продезінфікувати 5% -ним розчином мідного купоросу. Для профілактики грибкових захворювань кожні 3-4 тижні необхідно обприскувати хвойні рослини (крону, стовбур і грунт навколо) 1% -ною бордоською рідиною, Фітоспорін або іншим будь-яким фунгіцидом широкого спектру дії .

8. Шкідники туй. Туям також можуть загрожувати комахи-шкідники. Дія сисних комах-шкідників – попелиці, клопів, хермес, павутинних кліщів, борошнистих червців, щитівок і лжещитовок – ще одна можлива причина того, що туя жовтіє в сохне. Пагони можуть коричневіти чи сіріти через те, що їх пошкоджують і інші шкідники – жуки-довгоносики, личинки мінуючої молі або листовійки, гусениці…. У будь-якому випадку потрібно видаляти комах-шкідників з туй, пошкоджені частини рослини зрізувати, а з шкідниками боротися за допомогою відповідних інсектицидів.

Схожі записи