Де найкраще місце для рослин на ділянці

Вибираючи рослини для саду ви повинні врахувати не тільки тип грунту і вимоги до освітлення, але і мікроклімат ділянки. Мікроклімат залежить від розташування будівель на ділянці, їх конструкції і опалення, а також від розміщення вже наявних рослин.

Щоб рослини на вашій ділянці добре росли і вимагали мінімум догляду, важливо правильно підбирати місце для їхнього висаджування. Тут потрібно враховувати не тільки тип грунту і технологію посадки чи підживлення, а й безліч маленьких, але дуже важливих нюансів: вологості повітря, рельєф, вологість грунту, яскравість світла чи його відсутність, перетяги…

Що потрібно врахувати при виборі місця для висаджування рослин

1.Де посадити багаторічні рослини

Найкращим місцем для висаджування багаторічних рослин є – місце, де скупчується опале листя. Чому? По-перше, “шуба” з опалого листя дає додаткове утеплення. Під товстим шаром листя земля практично не промерзає. А це означає, що коріння і нижнє листя багаторічників добре перезимують. Тому не поспішайте прибирати все опале листя восени. По-друге, листовий перегній збагачує грунт поживними елементами. Це “подобається” не тільки рослинам, але і дощовим хробакам, які активно риють землю на цих ділянках, покращуючи її структуру і підвищуючи повітро-і вологопроникність.

2. Що посадити із Зх сторони вздовж будівель

Західна сторона будівель є найкращим місцем для висаджування саджанців дерев та кущів. Чому не південь? Справа в тому, що взимку на південній стороні ділянки спостерігаються максимальні перепади температур. Таким чином, в сонячні дні пагони можуть отримати сонячний опік, а вночі, коли температура різко впаде, рослина ризикує замерзнути. До того ж через сонячні променів сніг на таких ділянках тане швидко. Це означає, що земля в місці буде недостатньо вкрита теплою сніговою “шубою”. Крім того, якщо ви не подбали про хороший дренаж грунту, волога може застоюватися навколо коріння.

Таким чином, мінімального перепаду температур і максимального захисту від морозів, і вітру можна досягти, якщо садити рослини вздовж західної стіни будівель. Крім того, влітку західні стіни будівель прогріваються куди більше, ніж південні. Тому вздовж західних стін сараїв, гаражів і будинків варто садити теплолюбні рослини. Наприклад, троянди. Там, вони будуть відчувати себе добре і взимку, і влітку.

roslini_bilya_budinku2

3. Північна сторона – для морозостійких багаторічників

Ділянки з найменшими, протягом дня, коливаннями температури повітря розташовуються вздовж північного боку будівель. Там же, за браком сонячного світла, сніг практично не тане, тому сніговий покрив зберігається довше. У цих місцях можна висаджувати морозостійкі квіти, які добре зимують під товстим шаром снігу.

4. Східна сторона для рослин підступна

Вибираючи місце для рослин в своєму саду, враховуйте, що східна сторона ділянки небезпечна різкими перепадами температур. Сонце, що сходить різко нагріває поверхню землі вранці, а ввечері вона знову остигає. Притому через недостатнє прогрівання в другій половині дня вночі на східній стороні ділянки набагато холодніше, ніж на західній чи південній. А ось в теплих регіонах, де клімат більш м’який, без різких контрастів, і сніг взимку практично ніколи не випадає, посадка на східній стороні ділянки, навпаки, врятує ніжні рослини від ранкових заморозків.

5. Місця біля дерев і стоку води з даху – для вологолюбних рослин

Якщо ви плануєте посадити в саду рослину, яка вимагає постійного зволоженого грунту, то висаджуйте її поблизу стоків з дахів будівель і біля краю широких крон дерев, і великих кущів. Варто враховувати, що в пристовбурових колах дерев земля зазвичай суха, тому там варто садити тільки посухостійкі кущі і трав’янисті рослини. А найбільша концентрація вологи – там, де закінчуються гілки дерева.

Потрібно зазначити, що рослини з спіралеподібною кроною і рослинами-ксерофітами (ялівець козацький, юка і т.д.) прямо протилежна. З їх крони волога стікає прямо вниз і концентрується в пристовбурових колах.

6. Північна сторона будівель – для вічнозелених рослин

Вічнозелені дерева і кущі, як правило, невибагливі і не вимагають особливого догляді. Але взимку і ранньою весною їм потрібен захист від яскравого сонця. Щоб забезпечити таким рослинам тінь, бажано висаджувати їх біля північної стіни будинку чи інших будівель, або ж прикривати їх від весняного сонця.

roslini_bilya_budinku3

7. Місця де опалюється ділянка

При висаджуванні рослин потрібно також врахувати ті місця на ділянці, які можуть мати більш теплий мікроклімат за рахунок виходу теплого повітря. Це може бути місце, де відбуваються вихлопи газових котлів або є вихід вентиляції підвалу. Там температура повітря зазвичай буває на кілька градусів вищою. А на ділянках, де прокладена каналізація, ще тепліше. Тому тут будуть комфортно себе почувати теплолюбні рослини. А ось висаджувати рослини занадто близько до стін неопалюваних госпбудівель не слід. Земля біля них промерзає сильніше, особливо якщо розміщувати рослини на північній стороні.

Схожі записи