Цілющі властивості алое. Збір і заготівля
В кожного вдома хоч раз в житті на підвіконнику був горщик з алое, адже наші бабусі та мами широко використовували цю рослину для лікування величезної кількості захворювань.
Звичайна і звична для нас домашня рослина з товстенькими листям, схожими на вигнуті кинджали, охоче вирощується господинями через її цілющі властивості, до яких ми часто вдаємося за допомогою. Вважається, що рослину алое добре мати в будинку, де є люди з хронічними захворюваннями, ослаблені. У будинку, де вирощують цю рослину, люди хворіють менше і одужують швидше.
Алое (Aloe Vera) – це трав’яниста, багаторічна рослина з вузькими сизувато-зеленим листям, зібраним в розетки. Рослина алое визнана народною медициною як засіб для лікування і запобігання багатьох захворювань.
Хімічний склад алое
Ця рослина має багатий хімічний склад, що пояснює корисні властивості алое. Сік алое містить мінеральні солі, вітамін С, він багатий вітамінами групи В, вітамінами і Е, амінокислотами, в ньому є дубильні речовини, каротиноїди, флавоноїди, ферменти. Серед макроелементів у складі листя найбільше кальцію (79,1 мг / г), серед мікроелементів – барію (14,90 мкг / г), селену (11,90 мкг / г), і стронцію (17,64 мкг / г) , але особливо багато літію (162,00 мкг / г) і бору (94,00 мкг / г).
Лікувальні властивості алое
Сік алое відмінно проникає в тканини і діє як знеболююче, в місці нанесення. Він також проявляє бактерицидні властивості при нанесенні на шкіру і слизові оболонки протягом декількох годин, тому ефективний в боротьбі з хвороботворними бактеріями і мікроорганізмами. Сік алое – незамінний засіб при ангінах, фарингітах, стоматитах і будь-яких запаленнях порожнини рота.
Корисні властивості алое дозволяють використовувати рослину як протизапальний засіб – їм лікують виразки, порізи, рани, опіки. Крім знеболюючої дії алое також скорочує час кровотечі і стимулює обмін речовин в клітинах, викликає регенерацію тканин. Запальний процес сповільнюється, шкіра починає відновлюватися і виразка затягується.
Алое зменшує свербіж, має протиалергічну дію. Подрібнене листя алое додають в домашні компреси для лікування екземи, дерматитів, алергічних проявів на шкірі.
Сік листя алое вера широко використовується для лікування проблем шлунково-кишкового тракту: для лікування виразки шлунка, гастритів, порушення відтоку жовчі. Корисні властивості алое включає послаблюючу і сечогінну дію, здатність збільшувати секрецію травних залоз, сприє виробленню жовчі, покращує апетит.
Медицина давно використовує цю цінну рослину. Сік алое входить до складу багатьох медикаментозних засобів. Корисні властивості алое використовують при лікуванні анемій – сік додають в сиропи містять залізо, адже він сприяє кращому всмоктуванню заліза.
Збір і заготівля алое
У лікувальних цілях використовуються нижні і середні листки алое, які досягли 15-см. довжини. Листя зрізають біля самої основи, щоб уникнути втрати соку. З листя отримують сік алое. Як лікарський засіб використовується згущений сік, який називається сабур.
Застосування алое вера в народній медицині
У народній медицині алое найчастіше використовують у вигляді соку або спиртової настоянки (4 частини свіжовичавленого соку алое на 1 частину медичного спирту).
Будь-який поріз або садно, подряпину, синяк можна швидко залікувати, обробивши соком алое ушкоджене місце. Для цього потрібно розрізати лист квітки вздовж і м’якоттю прикласти до рани. Результат не змусить довго чекати: швидко пройде біль і рана затягнеться.
При вуграх, висипаннях і запаленнях, а також при проявах підвищеної жирності шкіри, можна протирати шкіру соком алое вера на ніч раз на 2 тижні.
Мозолі також можна легко прибрати, прикладаючи м’якоть листа алое. Кожні 5 годин необхідно міняти лист на новий. Через 2-3 дні потрібно розпарити місце мозоля і з легкістю видалити його.
Застуду можна вилікувати таким складом: 300 г алое, 3 ст. ложки меду, 3 ст. ложки спирту. Листя алое подрібнити, додати мед і спирт, перемішати. Приймати по 1 ч. ложці 3 рази на день.
При запальних захворюваннях дванадцятипалої кишки або виразці необхідно вживати по 1 ч. ложці алое за півгодини до їжі.
Лікувальні властивості гелю з алое вера
Гель з листя алое допоможе позбутися шкірних захворювань (вугрової висипки, пігментних плям, подразнень). Для його приготування знадобляться:
- Свіже листя алое.
- 500 мл. вітаміну С в порошку (на чверть кількості отриманого гелю).
- 400 мл. вітаміну Е (на чверть кількості отриманого гелю).
Листя алое вера очистити
від шкірки, подрібнити м’якоть і додати в неї вітаміни Е і С. Помістити в суху і чисту ємність. Зберігати в темному прохолодному місці.
В отриманий гель можна додавати різні ефірні масла, залежно від типу шкіри. Так, при жирній шкірі можна використовувати олії чайного дерева, грейпфрута, лимона. При сухій шкірі краще додавати масла мигдалю, ромашки, сандалу. При проблемній шкірі – герані або петрушки.
Всі ефірні масла додавати не більше 3 крапель.