Лимон, мандарин, апельсин: догляд

Мати вдома лимонне, мандаринове чи апельсинове дерево, дуже модно і приємно, особливо приємно зривати і їсти власноруч вирощені екзотичні фрукти. Якщо ви хочете, щоб ваш лимон чи мандарин давав плоди, краще купити дерево спеціально пристосоване до вирощування в кімнатних умовах.

limon_z_kistochki

Вирощені із кісточок цитрусові рослини будуть плодоносити тільки у дорослому віці ( 20 років), а на смак фрукти будуть несмачні. У магазинах продаються спеціальні види молодих карликових цитрусових дерев, які дають плоди у молодому віці.

Всі цитруси, зазвичай, цвітуть влітку маленькими білими квітами з приємним насиченим ароматом.

shtuchne_zapilennya_citrusovih

Щоб з’явилися плоди, після цвітіння влітку їх потрібно винести навулицю, і вітер або бджоли запилять його, або можна штучно запилити: взяти ватну паличку(пензлик), зняти пилок з тичинок, тим пилком запилити приймочку.

citrus_sinensis

У кімнатних умовах можна вирощувати тільки декілька видів цитрусових.

    Види цитрусових:

  • Citrus mitis (Citrofortunella mitis) – кущ висотою до 1,5 метра, в молодому віці плодоносить (плоди до 4 см в діаметрі).
  • Citrus sinensis – цитрус-апельсин, кущ виростає до 1, 5 м у висоту, має шипи, плоди в діаметрі до 6 см.
  • Citrus limon (карликові форми meyera) – дає маленькі плоди, а лимон Ponderosa родить досить великі плоди.
  • Citrus aurantium – колюче дерево висотою до 1 метра.
  • Citrus taitensis – цікавий різновид цитрусових. Квіти у нього рожеві й ароматні, маленькі оранжеві плоди.
citrus_taitensis1

Догляд за цитрусовими рослинами

Доглядати за цитрусовими рослинами неважко: їм потрібен хороший дренаж, відсутність перетягів, правильний режим поливу, часте підживлення і досить низька температура взимку.

Яскравість світла та темпертура повітря для цитрусових

Взимку, коли світловий день короткий, цитрусові дерева бажано ставити у приміщення, де температура повітря є до +14 ° С, але не нижче + 12 ° С. Дерево при такій температурі “засинає” і не вимагає яскравого освітлення. Якщо дерево вирощують у теплій кімнаті, з температурою повітря до + 22 ° С, йому потрібне додаткове освітлення, таке, щоб загальний світловий день становив до 12 годин на добу. Цитрусові рослини не переносять перетягів.

У літньо-осінній період цитрусове дерево виносять на подвір’я чи балкон. Для цитрусів підходить яскраве світло, а також прямі сонячні ранкові або вечірні промені, від обіднього сонця рослину краще притіняти. Влітку температура повітря має бути такою, як надворі.

citrus_aurantium1

Полив та вологість повітря для цитрусових

Поливати цитрусові в період активного росту, а особливо в період цвітіння і плодоношення, потрібно рясно, щоб земляна грудка була постійно вологою. Не слід переливати кімнатний лимон, мандарин, грейпфрут водою, так як рослина негативно реагує на болотянистий грунт. Взимку полив домашнього лимона скорочують.

Вологість повітря для цитрусових повинна бути високою, регулярно (2 рази на добу) обприскуйте дерево м’якою водою кімнатної температури. Для всіх цитрусових дуже важливою є вологість навколо крони, але не зайва вода у грунті. Як збільшити вологість повітря навколо крони кімнатної рослини?

limon_citrus

Добриво для цитрусових

Кімнатні лимони та мандарини обов’язково потрібно підживляти 1 раз на 7 днів, під час спокою дерево підживляють значно менше – 1 раз на 30 днів. Використовуйте органічні добрива (на 10 л води додайте перепрілого курячого, кінського, коров’ячого посліду), або ж спеціальні мінеральні добрива для цитрусових дерев. Особливо для цитрусових рослин потрібні азотні, фосфорні та калійні добрива. Азот впливає на ріст листя і деревини, а також сприяє появі великої кількості квіток. Фосфор впливає на формування плодів і на їхні смакові якості. При достатній кількості цих добрив, плоди цитрусових будуть соковиті і матимуть гладку і тоненьку шкірку. А при недостатку калійних добрив, у цитрусових листки будуть великими і зморщеними, зміниться колір листка (жовтувато-зелений), почнуть засихати верхні точки росту. Лимон скине листя.

Перед внесенням добрив рослину потрібно добре полити водою.

citrus_mitis

Обрізка цитрусових

Обрізування лимона, мандарина, грейпфрута слід робити весною для формування крони дерева чи куща. Краще формувати цитрусові у вигляді маленького дерева з низьким штамбом (нижній стовбур), висота штамба повинна бути не більше 20 см. Для того, щоб дерево рівномірно росло у різні сторони, його треба повертати 1 раз на рік.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Пересадка і грунт для цитрусових

Пересаджувати молоді саджанці лимона, апельсина , мандарина та інших цитрусових (до 3 років) потрібно щороку у свіжий грунт способом перевалки у більший горщик. Дорослі цитрусові рослини пересаджують один раз на 3 роки, якщо горщик великий і таку рослину важко пересаджувати, то замініть верхній шар (5см) грунту на новий поживний грунт. Пересаджувати цитрусові дерева бажано вкінці зими на початку весни, але до початку цвітіння.

Грунт для цитрусових повинен бути поживним, водопроникним і легким з нейтральною кислотністю (Ph 5-6). До складу грунту повинні входити дернова, листкова земля, перегній з додаванням піску (2:2:1:1).Такий грунт можна зробити самостійно, або ж купити у квітковому магазині: грунтосуміш для цитрусових, також для цитрусових підійде грунтосуміш для троянд.

limony__rozmnozhennya

Розмноження цитрусових

Цитрусові розмножуються насінням, живцями, щепленням та повітряними відводками.

szeplennya_limona1

Шкідники та хвороби

Шкідники, які нападають на цитрусові: щитівка, павутинний кліщ.

Хвороби з’являються при неправильному догляді.

Схожі записи