Вегетативне розмноження: розмноження повітряними відводками

Повітряні відводки – один із способів вегетативного розмноження. Був відомий у Китаї більше 4000 років тому, і досі використовується там, тому метод повітряних відводів називають китайським.

Розмноження повітряними відводками застосовують для розмноження великої кількості деревних культур із грубими стеблами, такі як дефінбахія, фікус, монстеру, троянду та інші, в яких опало нижнє листя. До 60 см від верхівки знімають кільце кори або роблять надріз, пошкоджену ділянку закривають від світла.

У цих умовах можливе формування коренів. Якщо його оточити теплою і вологою землею або сфагнумом (мохом), то коріння починають енергійно рости. Укорінений відводок відрізають від материнської рослини і висаджують.

Розмноження повітряними відводками, надзвичайно зручний спосіб, оскільки він не вимагає спеціальних умов, а материнська рослина мало пошкоджуються. Розмножують повітряним відведенням навесні рослини з пагонів попереднього року – в цьому випадку кільце кори зрізають недалеко від верхівки.

Як розмножувати повітряними відводками?

На ділянці 15-30 см від верхівки видаляють всі бічні гілки і листя.

rozmnozhennya-povitryanimi-vidvodkami4

Потім на стеблі роблять кільце, або надріз в результаті чого поживні речовини і фітогормони починають накопичуватися в тому місці, де необхідно викликати ріст коренів. Для посилення росту коріння, оголену частину стебла можна обробити порошком, що містить регулятори росту або укорінювачем.

rozmnozhennya-povitryanimi-vidvodkami3

Найкраще створює умови для росту коріння сфагновий мох: він чудово утримує вологу, з ним нескладно працювати. На ніч мох замочують у воді. Потім беруть дві великі жмені моху, злегка відтискають і роблять кулю так, щоб всі волокна сплуталися. Коли вийде грудка діаметром 6-7 см, його розривають пальцями навпіл і цими половинками щільно затискають підготовлену ділянку стебла. Потім мох огортають квадратним шматком чорної поліетиленової плівки, а обидва кінці примотують до стебла ізоляційною стрічкою.

rozmnozhennya-povitryanimi-vidvodkami5

Переконайтеся в тому, що волога не зможе проникнути всередину, інакше мох буде перезволожений. Чорний поліетилен забезпечує збереження вологи, підвищує температуру, виключає попадання світла.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Для утворення коренів повітряним способом знадобиться 6 місяців. На час закінчення періоду спокою з відводка видаляють весь молодий приріст і секатором нижче плівки зрізають, знімають плівку і злегка розпушивши грудку моху і обплетене коріння всаджують у землю. Землю ущільнюють і підливають.

rozmnozhennya-povitryanimi-vidvodkami8

Схожі записи