|

Солейролія – догляд

Солейролія – зовсім невибаглива грунтопокривна рослина, вона може створити особливу атмосферу у вашому домі.

У природі солейролія зустрічається на скелях у вологих і тінистих місцях на островах Корсики. Єдиний вид – Солейролія Солейроля (Soleirolia soleirolii). Але селекціонерами виведено кілька нових сортів Солейролії не тільки із зеленими, але з сріблястими і навіть золотистими листям. Всі вони утворюють компактні горбки не більше 5 см заввишки.

Солейролія є багаторічною трав’янистою рослиною з дуже маленькими листочками, які стеляться неначе килим . Стебла у солейролії дуже сильно розростаються, звисаючи з горщика та утворюючи зелену кулю. Листя дрібні, округлої форми, серцеподібні біля основи, зелені. Квітки дуже дрібні, поодинокі.

В народі солейролію називають – дитячі сльози, мабуть із-за форми листя схожих на сльози.

collage_soleirolis

Дуже часто солейролію використовують у зимових садах, в тераріумах і темно-зелених міні садках. В кімнаті цю рослину вирощують як ампельну, посадивши її у високі вази чи у підвісні горщики, а також її ставлять на столики, підставки, висаджують у великі горщики з іншими рослинами. Також солейролію використовують у ландшафті для озеленення швів між камінням як на стіні, так і на грунті.

Важливо: При висаджуванні солейролії з іншими рослинами в один горщик потрібно знати, що вона може заглушити низькорослі рослини.

collage_soleirolis_u_lanshafti

Як доглядати за солейролією

Доглядати за солейролією досить просто, якщо створити їй умови максимально наближені до природних. Які це умови, розглянемо у цій статті…

Яскравість світла для солейролії

Рости солейролія може в будь-якому місці, як в тіні, так і на світлі, просто треба стежити, щоб на листя не потрапляли прямі сонячні промені. Сонячні опіки, які проявляються у вигляді коричневих плям на листках, свідчать про те, що рослину необхідно притінювати від сонця.

Як поливати солейролію

Поливати солейролію потрібно часто у весняно –літній період, а взимку помірно, щоб вода не застоювалася. Вода для поливу повинна бути м’яка.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Температура повітря для солейролії

Температура повітря для солейролії повинна бути помірна +15 ° C але не вище +25 ° C у весняно – літній період, а в зимовий не нижче +8 ° C.

Вологість повітря для солейролії

Солейролія вимагає високої вологості повітря. Її обприскують кілька разів за день теплою м’якою водою, якщо температура вище +20 ° C. Якщо температура нижче +20 ° C, то можна обприскувати рідше – через 2-3 дні.

Підживлення солейролії

Якщо солейролія пересаджувати щорічно, то її можна не підживляти. А якщо пересадка нерегулярна, то потрібно підживляти комплексним добривом для декоративно-листяних рослин (з березня по вересень, через кожні 2 тижні).

Пересаджування солейролії

Пересаджувати солейролію потрібно щорічно навесні. Горщики вибирайте широкий, а не глибокий. Грунт повинен бути пухким та водопроникним ( 1 частина глинистої землі, 1 частина листової і 1 частина піску.) Хороший дренаж обов’язковий. При пересадці землю не ущільнюють і, не утрамбовують, вона не повинна втратити повітряність.

soleirolyya_123

Розмноження солейролії

Солейролія розмножується діленням навесні при пересадці. Після того, як відокремлена частина кущика з корінням буде посаджена в горщик з дренажем, її не поливають перші 2 дні і тримають в прохолодному місці.

Можливі труднощі при вирощуванні солейролії

Раптова загибель рослини – пересушування грунту.

Коріння гниють – застій води в піддоні.

Коричневі сухі плями на листках – прямі сонячні промені.

Втрата декоративного вигляду – потребує омолодження (пересадити, обстригти, розмножити живцями).

Пошкоджується шкідниками рідко.

Схожі записи