|

Петунія (сурфінія) – догляд, пересадка та розмноження

З приходом весни практично усі підвіконня, балкони, тераси та клумби встелені різнобарвними квітами-петуніями, які прикрашають їх аж до заморозків. Як доглядати за петуніями, щоб довше милуватись їхнім цвітінням? Як зберегти петунію до наступного року?

Петунія (сурфінія) – це багаторічна, трав’яниста, кущиста рослина з гарними дзвоноподібними квітками різного кольору з родини пасльонових.

В результаті багаторічної роботи селекціонерів на сьогоднішній день налічують сотні сортів петунії та сурфінії, які відрізняються між собою за кольором і величиною квітки, формою куща та висотою, двоколірними (PETUNIA SURFINIA PURPLE PICOTEE), махровими квітами (PETUNIA SURFINIA DOUBLE RED), також виведені ампельні види петуній – сурфінії.

collage_petunia2

У природному середовищі петунія росте у тропіках Бразилії, Пн. Америки, Аргентини та інших країнах.

Петунія вважається непримхливою рослиною, за нею дуже легко доглядати, вона не боїться прямих сонячних променів і дуже рясно цвіте з весни аж до приморозків на південних сторонах будинків.

collage_petuniya1

Види петуній

Петунії поділяють на кущові та ампельні.

Серед любителів квітів найбільш популярним є вид петунії ампельної – сурфінія (PETUNIA SURFINIA PATIO YELLOW, PETUNIA SURFINIA SNOW ), завдяки міцній кореневій системі сурфінії добре ростуть у контейнерах, кашпо, підвісних горщиках та декоративних вазах. Яскраві спадаючі різнокольорові квіти сурфіній прикрашають підвіконники, балкони та дахові тераси наших будинків.

Кущові петунії (PETUNIA ‘EASY WAVE WHITE’, PETUNIA ‘WHISPERS ÉCARLATE’) прекрасно ростуть і у відкритому ґрунті. Дуже часто можна побачити велику кількість різних петуній на клумбах міст, більшість видів петунії стійкі до несприятливих погодних умов.

collage_petunia1

Завдяки безлічі гібридних видів, ми можемо обрати рослину за кольором і формою квітки. При правильному догляді ці красиві квіти будуть милувати ваше око своїм рясним довготривалим цвітом.

  • Як доглядати петунію (сурфінію)

    Петунія дуже легка у догляді. Ці квіти себе прекрасно почувають і рясно цвітуть з весни аж до пізньої осені у садах, в горщиках, у відкритому грунті; в тіні, в сонячних та напівсонячних місцях, на підвіконниках, терасах.

    collage_petuniya2
  • Температура повітря

    Для петунії та її гібридних видів не потрібно створювати спеціальні температурні умови, достатньо довіритися природі. Звичайно, при загрозі приморозків варто забрати петунію, що росте у горщиках у більш тепле місце або покрити агроплівкою.

  • Яскравість світла для петуній

    Петунія добре себе почуває і рясно цвіте на сонці та напівсонячних місцях. Якщо у літні спекотні дні петунія стоїть на південному підвіконні, вона буде гарно цвісти, але нижні листки почнуть сохнути, тому краще переставити рослину у яскраве місце без прямих сонячних променів. Великоквіткові петуніі більш теплолюбиві, ніж дрібноквіткові, у вологу холодну погоду перестають цвісти.

  • Полив петуній (сурфіній) та вологість грунту

    Поливати петунію улітку потрібно часто, особливо ту, що росте у контейнерах, у літні спекотні дні достатньо 2 рази – увечері і зранку. Вода підходить будь-яка: дощова, з під крану… Поливати петунію слід під корінь, щоб не пошкодити квіток. Обприскування не потребує. У сильну вітряну і дощову погоду варто сховати петунію у захищене місце.

    collage_petuniya3
  • Підживлення петуній та сурфіній

    Починати підживляти петунію потрібно через 7 днів після пересадки на постійне місце, а також в період бутонізації і протягом весни, літа і до жовтня місяця достатньо одного разу на 7 днів. Добрива використовуйте для квітучих. Раз на 30 днів можна використовувати і органічні добрива. Підживляємо петунію ввечері після заходу сонця.

  • Грунт для петуній

    Землю можна купити у квіткових магазинах,вибирайте для квітучих, або ж зробити самостійно

    collage_petuniya4
  • Обрізання та прищипування петуній та сурфіній

    Для посилення гіллястості стебел, для отримання пишних кущів петунії варто прищипувати, як кущові, так і ампельні. Робити це можна в будь-який час року за необхідності. Відщипуємо новоутворені вершечки (1-2 верхніх листочка).

  • Розмноження петунії

    Розможується петунія насінням і вегетативним способом живцями. Як зробити міні тепличку з підручних матеріалів.

  • Шкідники та хвороби

    У петунії є вороги такі, як павутинний кліщ, попелиця, слимаки, трипси. Для боротьби використайте хімічні препарати.

    Хвороби з’являються при недотримані умов догляду за петунією, такі як фітофтороз, чорна ніжка, сіра гниль. Не забувайте що хім. препарати дуже шкідливі і токсичні для людини, потрібно вжити всіх необхідних заходів безпеки.

collage_petuniya5

Як зберегти петунію до наступного року?

В переважній більшості після цвітіння з настанням морозів рослину викидають, але можна і зберегти до наступного року.

Всі відцвілі квіти і насінні коробочки видаляємо. Стебла обрізаємо залишивши десь приблизно 10 – 15 см довжини гілок, горщик переносимо у прохолодне місце і рідко, в міру висихання землі, підливаємо, так рослина знаходиться у стані спокою. Наприкінці січня – початок лютого переносимо нашу петунію у сонячне тепле місце (на підвіконник), збільшуємо полив. Коли на пагонах з’являться молоді відростки у фазі 3-4 листочків, акуратно зрізуємо відросток в точці росту і укорінюємо.

Схожі записи