|

Жива огорожа: різновиди

Такий різновид огорожі, який є популярним у ландшафтному дизайні, править не лише за паркан, захищаючи від непроханих гостей, але й прикрашає ділянку та додає їй мальовничості. І варіантів оформлення тут безліч.

Багато відчого залежить вибір рослин, тоді й можна відповісти на запитання – тіньовий бік, чи сонячний, вільний ріст чи фігурне підстригання, проста зелень чи різнобарв’я.

Якщо вирішено, що огорожа буде вільно зростаючою, слід оцінити розміри ділянки, адже ширина такої живої стіни вимагатиме трьох та більше метрів. Якщо місця вистачає, можна висаджувати садовий жасмин або таволгу.

zhiv_ogorozha1

Садовий жасмин та таволга

Ті, кому до серця зелень та хвойні пахощі, можуть обрати для живої огорожі тую, ялицю або смереку. Саджати огорожу з хвойних рослин радять на північному боці ділянки. Дерева слід чергувати з кущами.

zhiv_ogorozha2

Хвойні насадження на розі межі ділянки. Суміш кущових рослин добре використовувати у якості живої огорожі – така суміш перетворює осінній паркан у барвисте полотно.

Для підстрижених живих огорож обирають рослини зі щільною кроною, яка в стані тримати форму. Якщо вам до вподоби прямокутна форма – обирайте тис, квасницю або граб.

Суміш різних порід дає можливість створити привабливу стрижену огорожу. Для цього можна взяти кизильник, тис, глід, вовчі ягоди, квасницю.

zhiv_ogorozha3

Кущі квасниці (барбарису) добре стригти. Такі «зелені мури» всередині ділянки добре використовувати для зонування простору.

zhiv_ogorozha4

Яскраві червоні кущі японської айви, вкриті дрібними квіточками, добре виглядають у складі невисокої живої огорожі.

Вибір рослин пов’язаний ще й з висотою майбутньої живої огорожі. Якщо вам потрібен бордюр не вище метру, то обирайте дрібнолисті та компактні рослини, які повільно ростуть. Для підстриженого бордюру потрібні деревник (жимолость) або бруслина японська. Для бордюру, що вільно росте – верес, магонія, айва японська.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Для огорожі середньої висоти, від метра до трьох, треба використовувати тую, глід, пухироплідник. Крім кущів можна використовувати й невеликі деревця. Живу стіну вище трьох метрів можна створити за допомогою смерек, липи, білої верби, грабу. Всі вони добре витримують підстригання.

Ефектними та привабливими можуть бути живі огорожі у сполученні з парканами з металу, дерева або каміння. Тут краще обрати плющ, в’юнку гортензію, троянду або шипшину.

zhiv_ogorozha5

Схожі записи