Зелень – влітку і взимку

Зелень вельми суттєво доповнює м’ясо та рибу. Поличка, зроблена для утримання цих рослин, в стані забезпечувати вас приправами на протязі цілого року.

В ній можна розташувати три горщики діаметром у 100 мм, які можна легко виймати для поливання та пересадження рослин. Три шухляди призначені для інструментів та зберігання висушеної зелені. Робити полицю рекомендують з деревини сірого каліфорнійського горіху – він є безпечним для харчових продуктів, а також має прямий напрям волокон. Але можна задовольнятись й фанерою та сосною – однаково поверхні будуть оброблятися.

zelenkres1

Знімна задня панель дозволяє доглядати за рослинами. Написи на шухлядах допоможуть не переплутати містиво, що в них зберігається. Розміри полички визначаються розмірами стандартних горщиків – Ø 100-115 мм.

Згідно з вказаними розмірами випилюють днище 1 (525х187 мм) з дошки або фанери товщиною у 12 мм. Роблять пази під внутрішні стінки (12х6 мм), під задню стінку (6х6 мм) та під шканти (вставні шипи), якими днище з’єднується з зовнішніми бічними стінками.

zelenkres1_2

Наступною виготовляють поличку 2, з деревини товщиною 12 мм (525х187), також, разом з пазами під стінки та шканти.

Далі нарізають середні (верхні – 50х90, нижні – 175х90) з деревини товщиною 12 мм, та бокові (ліву 3 та праву 4) стінки з 20 мм деревини. У бокових стінках виконують відповідні пази під шканти та під задню стінку.

zelenkres3_4

Задню панель (знімну) вирізають з фанери товщиною 6 мм, розміри – 545х194 мм.

Знімною є і стільниця-кришка-поличка столика, виготовлена з деревини товщиною 20 мм, у якій вирізають три отвори діаметром 115 мм, паз під задню панель три фаски 15х15 мм для естетики та зручності користування. Фаски, наприклад, на стільниці-кришці (15х15) роблять на фрезерувальному верстаті фрезою для об’ємних панелей.

Залишається зробити три шухляди та три фальшпанелі для доступу до піддонів під горщиками.

zelenkres

Денця шухляд роблять з фанери товщиною у 6 мм, з дошки 12 мм роблять бокові й задні стінки шухляд, а з 20 мм дошки – передні панелі шухляд та верхні фальшпанелі.

На торцях передніх панелей шухляд фрезерують чвертку бля бічних стінок товщиною 12 мм. Далі на всіх стінках шухляд роблять пази у 6 мм для дна. Бічні стінки шухляди виступають за задню стінку на 16 мм, завдяки цьому вони не випадають з полички у повністю висунутому положенні.

Далі все складають у один блок, склеюють (крім задньої панелі), склеюють й шухляди. Верхні фальш панелі тримаються на магнітних фіксаторах, тому їх положення слід відрегулювати. У знятому стані фальшпанелі дають доступ до піддонів під вазонками з рослинами.

Всі деталі слід обробити шмерґельною шкіркою, (починаючи зі 120-ї, закінчуючи 180-ю). Для оздоблення змішують поліуретан на оливній основі, лляну оліфу а мінеральний спирт у рівних долях та наносять цю суміш у три шари, кожен раз чекаючи висихання. Далі прикріпляють ручки з табличками для рослин, ніжки у вигляді меблевих коліщат та починають збиратися йти за насінням.

Оптимальна температура для вирощування зелені – 16-20 градусів. Базилік, крес-салат, шніт-цибуля та кінза – чудовий набір для вирощування на маленьких площах. Те саме має відношення до кропу, петрушки, майорану. З ароматичних рослин можна обрати також чебрець, орегано та м’яту, оскільки це досить компактні рослини, які не потребують особливого догляду.

При збиранні врожаю основним застереженням є – зрізати не більш третини стебла. Виключення за кінзою – після зрізання вона не відростає другий раз.

Щоб максимально зберегти смак та аромат зелені, у висушеному вигляді її зберігають у місткостях без доступу повітря та джерел світла та тепла.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи