Тренд Нового 2021 року: Ялинки в горщику
Жива ялинка на Новий рік чи на Різдво завжди була присутня у наших оселях. Але останнім часом незаконна вирубка хвойних лісів у великих масштабах саме під зимові свята, стала великою проблемою для навколишнього середовища, по-перше зникають молоді хвойні ліси, а друга проблема пов’язана з викиданням і спалюванням вже непотрібних ялинок після свят, які забруднюють навколишнє середовище, а при спалювані забруднюється і атмосфера.
Тому ми вам радимо придбати або взяти на прокат ялинку у горщику, яка на свята буде прикрашати ваш дім, а по закінченню свят буде приносити користь суспільству, якщо посадити ялинку на подвір’ї чи в парку.
Як вибрати живу ялинку у магазині
Дуже важливо зробити правильний вибір ялинки у горщику. У магазині ялинки підживлюють спеціальними добривами і тому навіть слабкі ялинки гарно виглядають. Для кімнатного вирощування ті ялинки не підходять, але декілька тижнів можна її тримати у відповідних кімнатних умовах, вибирайте ялинки у горщиках, а ті що продаються без горщиків, а з корінням чи земляною грудкою потрібно одразу ж садити у відкритий грунт.
Для постійного кімнатного вирощування підійде кімнатна ялинка ауракарія. При купівлі зверніть увагу на вологість грунту, він не повинен бути надто сухим і не дуже вологим, гілочки не повинні ламатися, а голки осипатися.
Місце для ялинки у будинку
Для ялинки у горщику, що стоїть у будинку, потрібні певні умови. Непотрібно забувати, що ялинці потрібне холодне повітря особливо у зимовий період. Найкращим місцем для ялинки буде, прохолодна кімната, подалі від опалювальних пристроїв, але ближче до вікна.
Догляд за ялинкою у кімнатних умовах
Для догляду за ялинками, що ростуть у горщику у кімнатних умовах, вибирайте невибагливі ялинки, а саме сербську ялинку і ялинку звичайну.
Яскравість світла для ялинки у кімнаті
Ялинці непотрібне дуже яскраве світло, вона буде добре себе почувати у на пів-тінистих прохолодних місцях, особливо її треба захищати від прямих сонячних променів.
Температура повітря для ялинки
Температура повітря для ялинки повинна бути прохолодна узимку +6-+10°С, при низьких температурах стежте щоб земляна грудка не замерзала, у весь інший період її краще тримати на дворі чи балконі в притінених місцях.
Полив та вологість повітря для ялинки
З весни до осені поливають ялинку досить часто, щоб земляна грудка була злегка вологою постійно. Взимку, якщо температура повітря нижча +6°С, або наближається до 0°С то полив зменшують(1 раз на 30 днів). Якщо ялинка стоїть у теплому приміщені то потрібно її обприскувати 2 рази на день.
Добриво для ялинки
Використовуйте добрива для хвойних рослин.
Обрізка ялинки
Правильне обрізування ялинки допоможе створити пишне і правильної форми дерево. Час обрізки – перед початком росту нових гілочок. Метою обрізки є виростити пишне дерево без оголених довгих гілочок. Обрізайте гілки живої ялинки відразу після суглоба, від якого далі піде розгалуження. Не проводьте обрізку слабких або хворих дерев.
Пересадка ялинки
Пересадку ялинки в горщиках переносять погано. Пересаджувати ялинку потрібно взимку, коли вона знаходиться в стані спокою, під час пересадки не засипайте занадто високо шийку коренів, що може призвести до втрати ялинки. Грунт повинен бути кислим на основі торфу.
Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Розмноження ялинки
Ялинка розмножується живцями і насінням.
Розмножувати ялинку в домашніх умовах дуже важко, простіше купити готову рослину
Можливі труднощі:Жовтіють і опадають голки-сонячні опіки, сухе повітря, неправильний полив.
Весною ялинку в горщику можна пересадити на подвір’я чи посадити в парку, і насолоджуватися вічнозеленою красунею протягом довгих років. І хто зна, може через багато років будуть прикрашати на різдво саме вашу ялинку.