Кімнатні рослини як захист від вірусів

Озеленений офіс, квартира або заміський будинок – це не тільки запорука вашого здоров’я, але і комфортного життя. Осінньо–весняний період – час простудних захворювань. У цей період проходить зміна холодних пір року і наш організм звикає до холодних температур та різкої зміни вологості в повітрі, а недостатня кількість сонячних променів і постійні перепади тиску негативно впливають на стан нашого організму, і дуже важко вберегтися від простудних захворювань.

Ми завжди думали що холод є причиною простудних захворювань, але вчені довели, що власне сухе повітря в приміщені збільшує ризик зараження вірусами дихальних шляхів. Як збільшити вологість повітря в квартирі чи офісі ми розглянемо у цій статті.

roslini_v_ofisi

Сухе повітря сприяє зараженню вірусами

Восени і взимку на дворі холодно і сиро, недуже хочеться виходити з теплих приміщень, а багато хто відмовляється провітрювати опалювані квартири, побоюючись, що разом з свіжим холодним повітрям буде випущено все тепло з будинку, а віруси заповнять всю кімнату. Варто зазначити, що будь-які опалювальні прилади висушують повітря у будинку і значно знижують вологість повітря до 30% тоді як комфортна і потрібна вологість для людини 60%.

ofis_z_roslinami

Досліди вчених (Джеффрі Шамана і Мелвіном Коном) доводять, «що вірус грипу при низькій вологості живе в два-три рази довше, ніж у теплих і вологих приміщеннях. А сухе повітря в будинку сприяє висиханню слизових оболонок, що в свою чергу полегшує процес проникнення вірусів в організм людини».

kolazh_roslini_proti_vyrusyv111

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Рослини, як захисники від вірусів

Існують декілька способів збільшити вологість повітря у приміщені: електричні зволожувачі повітря, акваріуми і кімнатні рослини. Досить давно відомо, що кімнатні рослини пом’якшують мікроклімат у приміщені, зменшують рівень стресу і шуму, очищають повітря від шкідливих речовин, збільшують вологість повітря і дають кисень. Рослини випаровують до 90% вологості з поглиненої води. Найбільше віддають вологість такі рослини: спатифіллум(зволожує повітря і поглинає шкідливі речовини), гербера, хлорофітум та папороть(зволожує повітря, знищує шкідливі речовини, такі як формальдегід, ксилол і толуол). Для зволоження в опалювальний період підійдуть гібіскус, монстера, драцена, фікус.

ciperus1

Перше місце в зволожувані займає циперус, а саме вид циперуса, циперус папірус, який поглинає дуже багато води, але в свою чергу і віддає до 95 % вологості. Один циперус папірус висотою до 1,50 м здатний випаровувати до двох літрів води в день, маленький живий кондиціонер, який виробляє чисте і вологе повітря.

ciperus_papirus111

Якщо ви хочете захистити себе та своїх рідних від застуди та грипу, оточіть жилі приміщення зеленими рослинами.

Схожі записи