Папороть: догляд та розмноження

Папороті ще з давніх-давен були дуже популярні, і завжди були присутні у наших будинках чи квартирах, а також їх дуже часто вирощували і розмножували в оранжереях. Рід папороті налічує більше 2 тисяч видів.

listok_paporoty

Папороть – багаторічна рослина, яка росте розеткою із листків, зігнутих донизу, які називаються ваями. Але є також і папороті з суцільними листковими пластинами – ланцетні і з круглими маленькими листками.

Папороті дуже стійкі і виживають в будь-яких природніх умовах, але в домашніх умовах добре себе почувають тільки деякі види, а саме: адіантум, нефлорепіс, пеллія, плоскогір, аспленіум.

Кімнатні папороті, як і їх родичі,що ростуть у природі, вважаються невибагливими рослинами. Але в будь-яких умовах вони не будуть добре рости і гарно виглядати. У лісі папороті ростуть пишними на піщаних і на торф’яних грунтах без щоденного поливу та в спеку, без пересаджування. А от у міському середовищі, навіть в хорошій землі, можуть гинути, тому що папороті – це своєрідні індикатори чистоти атмосфери. Папороті дуже погано переносять загазованість і задимленість повітря, негативно реагують на сухе повітря, щоб папороть росла здоровою, їй потрібен доступ до свіжого повітря.

collage_vidi_paporoty

Як доглядати за папороттю

Доглядати за папороттю неважко, якщо їй забезпечити відповідні умови.

Яскравість світла для папороті

Попороті ростуть у лісі, тому ці рослини добре себе почувають у тіні і напівтіні. Але кімнатні види нефролеписа все таки потребують яскравого розсіяного сонячного світла. Місцем розташування папороті у будинку можуть бути кути навпроти вікон або вільні місця біля південно-західного вікна.

Температура повітря для папороті

Для папороті підходить помірна температура +20° С, вночі температура повинна знижуватися до +15° С , але не можна допускати зниження температури повітря до + 10° С, бо при таких низьких температурах рослина може змерзнути і загинути.

collage_vidi_paporoty3

Полив та вологість повітря для папороті

Земляна грудка в горщику не повинна пересихати. Грунт постійно повинен бути в стані легкої вологості, але не перезволожений. А якщо ви спочатку пересушите земляний ком, а потім його рясно поллєте, то маєте всі шанси згноїти коріння папороті. Тому головне в поливі – регулярність і помірність. Папороть потрібно поливати 2-3 рази на тиждень відстояною або дощовою водою.

Вологість повітря повинна бути помірна, в жодному разі не сухе повітря (сухе і пересушене повітря є згубне для папороті). Обприскувати папороть бажано 2 рази на день.

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

collage_vidi_paporoty1

Пересадка та грунт для папороті

Пересаджувати нефролепис або інші види папороті можна щороку н весні способом перевалки, щоб не травмувати коріння. Для пересадки вибирайте горщик в діаметрі на 2-3 сантиметри більший, ніж попередній. Потрібно додати свіжу земляну суміш – робити це краще на початку

Осіннє пересаджування завдасть папороті шкоди: вона буде довго приживатися і хворіти.

До складу грунтосуміші для папороті повинні входити: торф’яна, дернова і листова земля, перегній (компост) і пісок. Грунт обов’язково повинен бути пухким і водопроникним. У горщику не повинна застоюватися вода, коріння у папороті будуть гнити, а рослина почне хворіти і може загинути.

collage_vidipaporoty4

Добриво для папороті

Папороть не потребує частого підживлення, підживляйте її раз на 2 тижні комплексним мінеральним добривом для листяних рослин. Дозу добрив зменшіть на половину ніж вказано в інструкції.

Розмноження папороті

Папороть розмножується поділом куща і спорами.

Хвороби та шкідники папороті

Якщо в будинку занадто сухе повітря, на папороть може напасти попелиця, трипс або щитівка. Неправильний догляд, а саме неправильний полив, може стати причиною різних хвороб і заражень.

Якщо догляд за папороттю правильний, вона не буде хворіти.

Схожі записи