нертера

Нертера – догляд

Нертера (лат. Nertera), кораловий мох — це невелика декоративно-листяна рослина, яка є членом сімейства Маренових. У природі нертера зустрічається в тропічних лісах Південної Америки.

Нертера має довгі, сланкі стебла, які можуть досягати 20-30 см завдовжки. Листя нертери невеликі, округлі, темно-зеленого кольору. У період цвітіння нертера утворює дрібні, білі або жовті квітки. Плоди нертери — це дрібні, червоні ягоди.

Види нертери

У культурі вирощують кілька видів нертери, але найбільш поширеними є:

  • Нертера гранаденська (Nertera granadensis) — цей вид має темно-зелене листя і білі квітки, оранжеві ягоди.
  • Нертера Астрід (Nertera granadensis astrid) — цей вид має світле, зелене листя і жовті квітки.
  • Нертера гетерофіла (Nertera heterophylla) — цей вид має строкате листя, яке може бути зеленим, жовтим, червоним або білим.

Як доглядати за нертерою

Нертера невибаглива рослина, але для її успішного вирощування в домашніх умовах необхідно дотримуватися таких правил догляду:

  • Освітлення: нертера потребує яскравого, але розсіяного світла. Прямі сонячні промені можуть пошкодити листя рослини.
  • Температура: оптимальна температура для утримання нертери становить 18-25 °C. Взимку температуру можна знизити до 15 °C.
  • Полив: нертера потребує регулярного поливу, але важливо не перезволожувати ґрунт. Грунт повинен бути завжди злегка вологим, але не мокрим.
  • Вологість повітря: нертера потребує високої вологості повітря. Для підвищення вологості можна використовувати зволожувач повітря або ставити горщик з рослиною на піддон з мокрою галькою.
  • Підживлення: нертеру підживлюють один раз на місяць в період активного росту комплексними добривами для декоративно-листяних рослин.

Пересадка нертери

Нертера це мох з декоративними ягідками ( це безліч рослинок в одному горщику ) потребує пересадки раз на 2-3 роки способом перевалки. Пересадку проводять навесні, в період активного росту рослини. Горщик для пересадки повинен бути на 2-3 см більше попереднього. Субстрат для пересадки можна придбати в спеціалізованому магазині або приготувати самостійно з рівних частин дернової, листової землі і піску.

Розмноження нертери

Нертера можна розмножувати живцями або насінням.

  • Живцювання: живці зрізають з верхівок пагонів, довжиною 5-7 см. Живці висаджують в субстрат, що складається з рівних частин дернової, листової землі і піску. Живці укорінюються протягом 2-3 тижнів.
  • Насіння: насіння висівають в субстрат, що складається з рівних частин дернової, листової землі і піску. Субстрат перед посівом необхідно продезінфікувати. Насіння висівають на поверхню субстрату і не присипають. Субстрат з насінням злегка зволожують і накривають плівкою. Проростання насіння відбувається протягом 2-3 тижнів.

Шкідники, хвороби

Нертера може уражатися такими шкідниками, як павутинний кліщ, щитівка, борошнистий червець. Для боротьби зі шкідниками використовують інсектициди.

Нертера може уражатися такими хворобами, як іржа, сіра гниль. Для боротьби з хворобами використовують фунгіциди.

Схожі записи