|

Чому не цвіте амариліс

Амариліси – представники цибулинних рослин. Вони популярні за гарне і пишне цвітіння. На трубчастій квітконіжці, висотою до 50 см, зацвітають до дванадцяти ароматних квіток. Діаметр кожної квітки від 10 сантиметрів.

Більшість кімнатних рослин тільки прокидається, а амариліс давно цвіте ароматними квітами. Відсутність цвітіння «короля весни» турбує і засмучує. Чому не цвіте амариліс?

Часто амариліс плутають з гіпеаструмом. І в магазинах можуть продати замість амариліса його побратима. У амариліса грушоподібна цибулина, більш вузькі і темні листя. Квіти – рожеві або білі, як правило. У період спокою, рослина скидає листя. Як доглядати за амарилісом та гіпеаструмом?Як змусити цвісти амариліс, розглянемо у цій статті.

Чому амариліс не цвіте

Будь-яка культурна рослина, яка з’являється у нас вдома або в саду, все одно підпорядковується природним законам. Якщо в природі вона листопадна, то і на підвіконні буде скидати листя. Якщо в природному середовищі вона деякий час відпочиває, то несвоєчасні підживлення приведуть до збою в розвитку. Як змусити амариліс зацвісти? Просто. Потрібно наблизити умови утримання рослини до природних.

    Причинами відсутності цвітіння у амариліса є:

  • Відсутній період спокою;
  • неправильні поливи та підживлення;
  • невдалий горщик або земляна суміш;
  • цибулина занадто молода або слабка;
  • для рослини вибрано невдале місце.

Розглянемо кожну проблему окремо. Не цвіте амариліс: що робити?

obryzka_suhogo_listya_u_amarilysa

Періоду спокою для амариліса

Щороку, в кінці весни на початку літа у амариліса починається перехід до періоду спокою. Починають засихати листя та квітконіжка. Це знак, щоб залишити рослину в спокої(не поливати, не переставляти, не підживляти…).

На початку періоду спокою потрібно скоротити полив, а потім зовсім припинити, не підживляти. Рослина починає входити в стан спокою.

Листя і квітконіжку обрізати не потрібно. З них всі поживні речовини переходять в цибулину. Коли наземна частина рослини повністю висохне, її можна обрізати.

Цибулину акуратно викопують і переносять в сухе прохолодне місце, де температура повітря не піднімається вище +18 ° С.

Полив та підживлення амариліса на початку вегетації

В кінці літа амариліс починає прокидатися. Його висаджують в поживну суміш грунту і переносять в тепле приміщення. Починають поливати і підживляти. Тільки дуже акуратно. Якщо відразу балувати свого улюбленця, то він буде нарощувати листя. Про цвітіння він забуде. На початку активного росту(вегетації) поливаємо дуже помірно.

Коли з’явиться квітконіжка, і підросте на сантиметрів вісім, потрібен регулярний полив. Використовуємо відстояну воду кімнатної температури.

Підживляти амариліс починаємо тільки тоді, коли квітконіжка буде мати 10 см (1 раз на 10 днів). Чергуючи комплексні мінеральні та органічні (перепрілий коров’ячий гній, розведений у співвідношенні 1:10) добрива.

yak_saditi_amarilys

Горщик і грунт для амариліса

Вибір горщика:

  • він повинен бути вузьким і високим (між цибулиною і стінками горщика повинно поміщатися не більше двох пальців);
  • він повинен бути досить стійким, щоб витримати масивну, довгу квітконіжку і великі квіти;
Земляна суміш готується так: частина дернової землі, частина перегною і дві частини піску.

На дно горщика кладемо шар дренажу(5 см керамзиту).

Місце для квітки протягом року

Протягом свого життя амариліс буде “переїжджати”. І не раз. Для періоду спокою йому підійде підвал або льох. На початку періоду вегетації його переносять в тепло, де температура повітря становить +21- +23 ° С. Але відразу ставити рослину на світло не потрібно. Іноді квітникарі накривають горщик конусом з газети.

Пам’ятайте: спершу повинна з’явитися і піти в ріст квітконіжка. Коли квіткова стрілка досягне 10 см, тоді, переносимо на світло. Занадто яскраве освітлення не потрібне. Амариліси цвітуть і, в півтіні.

kvitkonizhki_amarilisa

Догляд за цибулиною амариліса після цвітіння

Цвітуть амариліси недовго, приблизно 7-10 днів. Після цвітіння, догляд за рослиною потрібно продовжувати, поки не відпадуть листя. У цей період цибулина набирається сил, накопичує поживні речовини. Чим більше вона накопичить поживні речовини, тим більше шансів на цвітіння в наступному році.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Молоді цибулини амариліса

Не варто чекати квітів від молодих рослин(цибулин). Якщо посаджена дочірна цибулина, то цвітіння настане через 3 роки. Якщо розмножувати амариліс насінням, то зацвіте він через 7 років. Не раніше.

Якщо дотримуватися цих правил, південний гість амариліс буде тішити своїх власників великими яскравими суцвіттями і ніжним ароматом.

Схожі записи