Амариліс та гіпеаструм : догляд, пересадка та розмноження

Амариліс та гіпеаструм – цибулинні кімнатні рослини з величезними квітами, що ростуть на товстій порожнистій квітконіжці. Кількість квітконіжок (стріли) і квіток на ній залежить від розміру цибулини.

Великі цибулини можуть давати 1-2 квітконіжки, на яких можуть вирости до 12 великих дзвоноподібних квіток білого, рожевого, червоного кольорів, вони утворюють великі суцвіття. Амариліс – теплолюбна рослина, його батьківщиною є Південна Африка. Він не вирощується у відкритому грунті тому, що не переносить найменших морозів.

collage_cibulini_amarilis_ta_gepeastrum

Відмінність амариліса від гіпеаструма

Гіпеаструм і Амариліс – ці дві рослини дуже часто плутають тому, що вони дуже схожі одна на одну по зовнішньому вигляду. Період цвітіння у них різний, що і відрізняє їх. Амариліс цвіте восени – квіти гарно пахнуть, а гіпеаструм зацвітає зимою або весною, – квіти без запаху.

Ще одною ознакою, яка відрізняє ці 2 рослини – кількість квіток на квітконіжці: у гіпеаструма – до 6 квіток, а у амариліса – від 6 до 12 квіток на одній квітконіжці.

Також ці 2 красиві квітки можна розрізнити за формою цибулини. Цибулини амариліса грушеподібної форми, досить великі. Цибулини гіпеаструма більш круглі і злегка приплюснуті, але відрізнити одні цибулини від інших досить важко. Щоб не помилитися при виборі цибулини, краще їх купувати у спеціалізованих магазинах у фірмових упаковках виробника. Цибулини цих рослин можуть зберігатися досить довго в сухому місці.

amarilys

Амариліс представлений єдиним видом Amaryllis belladonna, зустрічається дуже рідко, ті рослини що продаються пі назвою «амариліс» насправді є гіпеаструмом. Гібридні гіпеаструми дуже красиві, квіти у них бувають різного кольору: оранжеві, білі, рожеві, червоні, зустрічаються також зі смужками іншого кольору по краях або вздовж пелюстків.

collage_gypeastrum

Догляд за цибулинними рослинами в кімнатних умовах

Догляд за квітками амариліс і гіпеаструм не вимагає особливих зусиль.

Догляд за амарилісом і гіпеаструмом під час спокою

Час спокою в амариліса і гіпеаструма настає після цвітіння і триває до початку наступного цвітіння.

collage_amarilis

Полив

Поливати цибулинні кімнатні рослини під час спокою потрібно дуже рідко, водночас грунт не повинен пересихати. Амариліс і гіпеаструм не виносить застою води. Поливати рослину зверху категорично не можна, тому що зайва вода потрапить всередину цибулини, що призведе до її гниття. Наливайте воду у тарілочку або ж лийте воду навколо цибулини. Підживляти амариліс і гіпеастум в період спокою не потрібно.

Температура повітря

Для цибулини амариліса і гіпеаструма температура повітря повинна бути помірна – до + 20 ° С, але не нижче +10° С.

Пересадка та розмноження

Амариліси – багаторічні рослини і їх не потрібно пересаджувати щороку. Потрібно лише замінити верхній шар грунту так, щоб колишній рівень грунту був такий самий (не засипайте цибулину вище колишнього рівня). Пересаджувати рослину можна раз на 2-3 роки, або коли треба відокремити діток і посадити їх в окремий горщик. Дорослу цибулину, яку вийняли зі старого горщика, потрібно очистити від гнилих коренів і сухих чи гнилих лусочок . Підготовлену цибулину висаджують по одній штуці в горщик, але рівень грунту не повинен бути вищий ніж 2/3 висоти цибулини ( не засипайте всю цибулину). Горщик вибирайте не високий, а широкий, достатньо 3 см. вільного місця навколо цибулини.

При розмноженні дочірніми цибулинами-«дітками», рослина зацвіте на третій рік, при вирощуванні з насіння – зацвітає на 7-й рік.

amarilis1

Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.

Догляд амариліса і гіпеаструма в період активного росту (вегетації)

Про початок вегетаційного періоду рослина «скаже вам сама»: з цибулини почне виростати стрілка, майбутня квітконіжка. Амариліс цвіте в безлистому стані. Листя з’являються лише під час цвітіння. Гіпеаструм протягом року тримає зелені листки, а на початку вегетації випускає стрілку.

gipeastrum

Температура повітря

Температура повітря для амариліса і гіпеаструма в період вегетації повинна бути помірна: +20-+ 25 ° С. Світло повинне бути яскравим, але слід уникати прямих сонячних променів.

Полив

Поливати рослину на початку вегетативного періоду не бажано. Поки стрілка не досягне висоти 10 см, амариліс і гіпеаструм не треба поливати. При поливі, на початку вегетації, стрілка буде рости повільно, в ріст підуть листки, і у цибулини залишиться мало сили для цвітіння. Після досягнення зазначеної висоти стрілки, рослину поливають в міру підсихання верхнього шару земляної грудки теплою м’якою водою по краю горщика так, щоб вода не потрапляла на цибулину.

hippeastrum11

Добриво

Починати підживляти рослину потрібно в період росту стрілки. Підживляйте квітку 1 раз на 14 днів комплексним мінеральним добривом для квітучих рослин.

Догляд після цвітіння

Після закінчення цвітіння, коли квітконіжки засохнуть, настає стан спокою, листя обрізати не потрібно, а рослину підживляють ще деякий час (30 днів). Потім підживлення та полив скорочують і через 2 місяці поливають лише зрідка. Квітка входить у стан спокою. Бажана температура в цей період прохолодна, але не нижче +10 ° С. Яскраве світло цибулині в цей час не потрібне. Період спокою триває до 6 місяців.

Дуже важливо чергувати періоди спокою з періодами вегетації.

Схожі записи