Як та коли сіяти моркву під зиму

Цінність ранніх овочіву тому, що вони з’являються тоді, коли їх хочеться найбільше.

Саме в цьому причина популярності посіву моркви під зиму. Адже, ви зможете поласувати власно-вирощеною морквою на 2 тижні раніше, ніж дозріють найранніші сорти моркви весняного посіву. Крім того, посів під зиму полегшить вам весняні роботи, вивільнивши масу часу, якого так не вистачає на початку сезону вегетації. Якщо ви раніше ніколи не займалися посівом овочів під зиму, то перший посів краще почати саме з моркви.

morkva_pid_zimu1

Коли сіяти моркву під зиму (восени)

Посадка насіння моркви в грунт під зиму здійснюється за певних умов. Час посадки моркви залежить від клімату місцевості і від осінньої погоди. Щоб ваші зусилля були успішними, сійте моркву тільки тоді, коли настануть стійкі холоди і середньодобова температура буде триматися в межах 0-2 градусівC.

Підготовка насіння для висівання моркви під зиму

Посадка моркви у відкритий грунт починається з придбання посівного матеріалу. Які сорти моркви краще сіяти під зиму? Для цієї мети підходять ранні сорти, наприклад, Вітамінна-6, Шантане-2461, Лосіноостровская-13, Московська зимова А-545, Нантская-4 або Незрівнянна. Для осіннього посіву вам буде потрібно насіння на чверть більше, ніж при весняному посіві (насіння наклеєні на стрічку чи покриті оболонкою не підходять). Обирайте звичайне свіже насіння, що не піддавалися попередній обробці.

Як сіяти насіння моркви під зиму

Грядку під осінній посів потрібно приготувати заздалегідь, до холодів. Грунт потрібно перекопати і зробити борозенки глибиною 3 см. Окремо потрібно підготувати в мішках суху землю з компостом для загортання борозенок. Мішки з грунтом і добривами краще зберігати в теплому сараї.

Сіяти насіння моркви під зимупотрібно тоді, коли грунт промерзне на 5-8 см. Навіть якщо на той час випаде сніг, нічого страшного потрібно розчистити грядку від снігу, посіяти сухе насіння моркви в борозенки, закрити їх сухою землею, замульчувати ділянку шаром заготовленої органіки товщиною 3-4 см(трава, листя, компост), ущільнити його, щоб мульчу НЕ роздуло вітром, і знову закидати грядку снігом.

morkva_pid_zimu2

Догляд за морквою після посадки восени

Якщо сніг до моменту посіву насіння ще не випав, накрийте грядку по мульчі ялиновим або сосновими гілками або агроволокном, але не забудьте, після першого ж снігопаду потрібно накидати трохи снігу на грядку. Навесні, коли сніг почне танути, зніміть укриття, а якщо снігу випало занадто багато, то і частина снігу, щоб він швидше розтанув. Щоб пришвидшити сходження насіння накрийте грядку парничком. Парник з грядки можна знімати в травні.

Коли сіяти моркву, буряк. Вирощування. Догляд

Схожі записи