Медінілла – вирощування в кімнатних умовах. Догляд

Медінілла серед квітникарів цінується за особливу декоративність листя і квітів. Але доглядати за медініллою в домашніх умовах дуже непросто, тому частіше її можна зустріти в умовах ботанічних садів, теплиць або оранжерей. Рослина любить рости в строго визначеному температурному режимі і при високій вологості повітря.

Медінілла велика але досить ніжна рослина. Вона відноситься до вічнозелених видів чагарників, у природньому середовищі виростає до 2 м у висоту. Стебла у медінілли зазвичай голі, але зустрічаються і трохи щетинисті, округлої форми, ребристі. Велике враження справляють листя медінілли. Листя великі, мають по 3-9 жилок, потовщені, овальної форми, пофарбовані в сірувато-зелений колір і добре помітні світлі жилки, довжина листя може досягати до 30 см. Рослина випускає рожеві смугасті приквітки, під якими ховаються сотні дрібних яскраво-рожевих квіток, зібраних в суцвіття.

Рід об’єднує кілька сотень видів чагарників і ліан, однак у продажі можна знайти лише Медініллу величну, або чудову (Магніфіка) (Medinilla magnifica).

medinilla_kviti

Свою назву рослина отрималамна честь сеньйора Медінілла, який був губернатором однієї з іспанських колоній.

Догляд за Медініллою

Оскільки у природньому середовищі квітка росте у тропіках Африки і Мадагаскару, вона вимагає відповідні умови вирощування. А для цвітіння у наступному році медініллі потрібно забезпечити зимовий періоду спокою. Саме в зимовий період у Медінілла Магніфіка закладаються квіткові бруньки. Після цвітіння медініллу рекомендується обрізати.

Температура повітря для Медінілли

Медінілла – теплолюбна квітка. Температура повітря повинна бути від 20 до 25 ° С, без різких перепадів. Взимку температура в кімнаті, де росте рослина, не повинна опускатися нижче 16 ° С.

Де ставити ( освітлення ) медініллу

Медініллу слід тримати на світлому місці, захищеному від впливу прямих сонячних променів.

Поливання та вологість медінілли

Поливання медінілли в період активного росту, закладки бутонів, повиннен бути рясним, а решту часу рослину поливають помірно. Воду для поливання слід використовувати м’яку, без вапна. Також квітка любить високу вологість,обприскуйте листя медінілли щодня по кілька разів на день відстояною водою кімнатної температури. Необхідно стежити за тим, щоб краплі води при обприскуванні не потрапляли на приквітки і суцвіття. Взимку поливання обмежують, між поливанням листя медінілли повинні трохи втрачати пружність ( ставати менш пружними ).

medinilla_doglyad

Грунт та пересадка медінніли

Грунт для медінілли повиннен бути легким і слабокислим. Підійде суміш з 2 частин перегною, 1 частини торфу і 1 частини грубозернистого піску. Також при пересадці необхідно забезпечити надійний дренаж.

Пересаджувати медініллу потрібно весною, перед періодом активного росту до закладання квіткових бруньок.

Садові вироби з цементу.

Добриво для медінілли

Підживляти квітку потрібно в період активної вегетації 2 рази на місяць. Для підживлення використовують універсальні добрива, для кімнатних рослин.

Розмноження Медінілли

Розмножується квітка насінням. Також можна спробувати живцями, які залишаються після весняної обрізки. Живці укорінюють в теплиці з підвищеною температурою від 25-30 ° С і підвищеною вологістю. Вкорінюються вони досить погано.

medinilla_kviti1

Хвороби і шкідники Медінілли

На квітку можуть нападати павутинні кліщі, борошнисті черви

Труднощі при вирощуванні медінілли

– листя сохнуть взимку – в приміщенні низька температура або в грунті надмірна волога. В цьому випадку необхідно підвищити температуру в приміщенні з Медініллою, а також дати земляному кому підсохнути перед черговим поливом.

– листя сохне влітку – в приміщенні дуже жарко і сухе повітря. Температура не повинна підніматися вище 25 градусів, також слід частіше обприскувати Медініллу.

світлі плями на листі – надлишок світла. Необхідно поставити квітку в півтінь і прикривати її від обіднього сонця.

бутони і квітки опадають – холодний перетяг. Слід берегти рослину від перетягів і не переміщати горщик з місця на місце під час цвітіння.

Схожі записи