Каттлея: догляд, розмноження, пересадка

Каттлея – це красива і витончена орхідея, яка може стати справжньою окрасою вашого будинку. Завдяки правильному догляду вона буде радувати вас своїми яскравими квітами протягом багатьох років.

Каттлея – це одна з найпопулярніших орхідей, що вирощуються в домашніх умовах. Вона має великі, яскраві квіти, які можуть радувати око протягом декількох тижнів. Догляд за каттлеєю не є особливо складним, але він вимагає певних знань і навичок.

Каттлея – це епіфітна рослина, яка в природі росте на деревах. Вона має довгі, м’ясисті псевдобульби, з яких ростуть листя і квіткові стрілки. Листя каттлеї ланцетні, зеленого кольору. Квітки каттлеї великі, різноманітного забарвлення. Вони можуть бути одноколірними або строкатими.

kattleya_1

Види каттлеї

  • Найпоширеніші види каттлеї:
  • Каттлея біла (Cattleya alba). Цей вид має великі, білі квіти з жовтою серединкою.
  • Каттлея мідна (Cattleya aurantiaca). Цей вид має квіти мідно-червоного кольору з жовтою серединкою.
  • Каттлея тріана (Cattleya Trianaei). Цей вид має квіти рожево-білого кольору з малиновою губою.
kattleya_2

Як доглядати за каттлеєю

Освітлення для каттлеї

Каттлея – це світлолюбна рослина, але вона не переносить прямих сонячних променів. Найкраще місце для її розміщення – східне або західне вікно. Якщо ж у вас є тільки південне вікно, то необхідно притіняти орхідею в полуденні.

Температура для каттлеї

Каттлея воліє помірний клімат. Влітку температура повітря повинна бути в межах +20-25 градусів, а взимку – +15-18 градусів.

Як поливати каттлею

Каттлея потребує регулярного поливу, але важливо не переливати її. Поливати орхідею слід тільки після того, як субстрат повністю висохне. Вода для поливу повинна бути м’якою і теплою.

Вологість повітря для каттлеї

Каттлея любить високу вологість повітря. Для її підвищення можна використовувати зволожувач повітря або розмістити орхідею в посудині з галькою, в якій постійно буде перебувати вода.

Підживлення каттлеї

Каттлея потребує підживлення в період активного росту, який починається навесні і закінчується восени. Підживлювати орхідею слід рідкими мінеральними добривами для орхідей.

Пересадка каттлеї

Пересаджувати каттлею слід не частіше одного разу на два-три роки. Пересадку проводять в кінці зими або початку весни, коли орхідея починає активно зростати.

kattleya_3

Розмноження каттлеї

  • Каттлея розмножується кількома способами:
  • Діленням куща. Цей спосіб застосовується, коли орхідея досягає значного розміру. При розподілі куща слід стежити за тим, щоб на кожній частині були коріння, псевдобульби і квіткова стрілка.
  • Насінням. Цей спосіб більш трудомісткий і вимагає певних знань. Насіння каттлеї дуже дрібне, тому їх висівають в спеціальний субстрат для орхідей. Сходи з’являються через кілька місяців.
  • Бульбами. Цей спосіб застосовується для розмноження деяких видів каттлеї. Бульби відокремлюють від материнської рослини і висаджують в субстрат для орхідей.

Схожі записи