Сорт винограду "Аркадія"

«Аркадія» — дуже популярний і поширений столовий сорт винограду.

Створив його колектив селекціонерів одеського Інституту виноградарства і виноробства імені Таїрова схрещуванням «Молдови» й «Кардинала». На відміну від темно-зелених «батьків», новий сорт має світлі ягоди. «Аркадію» вважають найбільш вдалим «нащадком» цієї пари. Виноград ранньостиглий, має високу врожайність, привабливий вигляд і чудовий смак (легкий, солодкий з незначною кислинкою, після повного дозрівання з’являється мускатний присмак). Стійкий до захворювань і низьких температур.

Здебільшого цей сорт вирощують для споживання у свіжому вигляді. Кісточок у виноградинах небагато, дрібні. Ягоди «Аркадії» можуть тривалий час зберігатися на кущах. Але якщо посуха, виноград може розтріскуватися, тому в посушливі роки залишати грона на лозі довго не варто. Дуже добре транспортується.

«Аркадію» висаджують у добре освітленому, сонячному місці в пухкий родючий ґрунт (найкраще — чорнозем). На дно заготовлених ям завглибшки 70 см засипають деревний попіл (2 склянки), дренаж (10 см), ґрунтосуміш (земля й мінеральні добрива). Саджанці заглиблюють до 45 см і підв’язують до опори. Рясно поливають.

Чубуки цього сорту мають дуже сильну кореневу систему, відповідно легко вкорінюються і швидко ростуть. До середини серпня «Аркадію» варто регулярно поливати. Дорослі кущі — за потреби. У дворічних рослин прищеплюють точки зростання. З другої осені виноград щороку обрізають. Сорт самозапильний.

«Аркадія» схильна до перевантаження: дуже активно росте й рясно плодоносить. Щоб виноград краще і швидше та рівномірніше дозрівав, варто проріджувати молоді пагони і суцвіття.

Восени виноград «Аркадія» підживлюють. Перед вкриванням на зиму обробляють від шкідників (3%-ним розчином залізного купоросу, 300 г на 10 літрів води).

Перегляньте також: 50 ідей дизайну затишної тераси (Фото)

Схожі записи