Сорт винограду "Каберне Совіньйон"
«Каберне Совіньйон» — другий за поширенням сорт винограду (після «Мерло»). Походить із Франції, але вирощують цей технічний сорт, із якого виготовляють високоякісні вина, майже у всьому світі. «Каберне фран» і «Совіньйон блан» поєдналися в один сорт ще у 17 столітті (тривалий час вважали, що випадково), століттями займаючи лідерську позицію у виноробстві.
«Каберне Совіньйон» досить невибагливий виноград, пристосовується до різних кліматичних умов (зокрема підходить для помірного українського клімату). Стійкий до відносно низьких температур, резистентний до грибкових та інших захворювань, шкідників (не боїться мілдью, сірої гнилі, філоксери, але вразливий до оїдіуму, практично не ушкоджується гроновою листовійкою, та сприйнятливий до павутинного кліща), витримує посуху. Але краще плодоносить при достатній кількості вологи. Добре реагує на застосування агротехніки, зокрема збір урожаю комбайнами.
Грона невеликі (в середньому 100 г), ягоди круглі, середнього розміру, з пасльоновим присмаком, шкірка тверда, рясно вкрита природним воском (основа винобродіння). Виноград достигає пізно — кінець вересня — початок жовтня. Може довго зберігатися на кущах, практично ніколи не розтріскується і не гниє, навіть при затяжних дощах. Використовують здебільшого для виготовлення напоїв — соків і високоякісних вин із терпкуватим присмаком. Для сухих вин збирають більш ранній врожай винограду, пізніший більше підходить для десертних.
Висаджують «Каберне Совіньйон» весною в сонячних світлих теплих місцях. До ґрунту сорт не надто вибагливий, але краще росте на пухких, добре дренованих землях. Та може пристосуватися й до кам’янистого, твердого ґрунту.
Яму завглибшки 60–100 см засипають дренажем (25 см), землесумішшю (садова земля, торф, пісок і перегній), саджанці підв’язують до опори, рясно поливають.
У перший рік після посадки рослину не обрізають, а вже наступної осені і пізніше — щороку. При швидкому рості гілки прищипують.
Виноград «Каберне Совіньйон» потребує постійного підживлювання. Весною підсипають мінеральними добривами, восени ґрунт мульчують. Регулярно обприскують від оїдіуму та павутинних кліщів.
На зиму виноградну лозу пригинають до землі і вкривають. Хоч це й не обов’язково, «Каберне Совіньйон» витримує температуру до -27 градусів.