Клематис сорту «Романтика» (Romantika)

Цвіт естонського клематиса “Романтика” (Romantika) надзвичайно подібний до Jakmanii. Цей сорт, щоправда, не такий давній. Але теж має великі фіолетові квіти (правда, значно темніші, майже чорні) з 4–6 пелюстками (діаметром 10–12 см). Стебло так само росте до 2–2,5 метра. І Romantika більш примхливий — а як же інакше з такою назвою? Зокрема, часто страждає від борошнистої роси.

Клематис може тішити око до 20 років, тому до вибору місця посадки треба підійти ретельно. Рослина любить сонце (з можливістю півтіні в обідню спеку), затишок (на протязі клематис почувається погано, може не прижитися), родючий ґрунт. В землі викопують ямку розміром 60×60×60 см. Від стіни треба відступити щонайменше на 70 см, кущі слід садити один від одного на відстані не менше метра. Дно ями засипають дренажем (клематис потребує багато води, але йдеться про рясний полив щотижня, застояна ж вода, близькі ґрунтові води призводять навіть до загибелі рослини). Землю змішують із перегноєм, торфом, піском. Частину ями заповнюють такою землесумішшю, нагортають горбочок, розправляють на ньому коріння саджанця і засипають ґрунтом. Саджанець треба заглибити в землю щонайменше на 7–10 см: так він добре вкорениться і не змерзне взимку.

Обов’язково треба подбати про опору. Romantika добре в’ється по стінах, деревах, споруджених арках чи драбинках.

З другого року клематис треба підгодовувати добривами. Землю довкола куща розпушують, прополюють.

Перша хвиля цвітіння Romantika — травень–червень. Якщо після цього видалити старі квітки, друга хвиля (серпень–вересень) буде ряснішою й потужнішою.

Восени клематис обрізають кардинально. В перший рік залишають близько 30 см стебла, далі близько метра. На зиму кущ вкривають.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

. . . . .

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи