Клематис сорту «Супер Кют» (Super Cute)

Перша асоціація, яка виникла, коли погляд упав на зображення уквітчаного клематиса «Супер Кют» (Super Cute), — дуже милий. Назвавши його Super Cute, нідерландські селекціонери попали просто в яблучко. Маленькі акуратні фіолетові квіточки (6–8 см у діаметрі) з темнішою смугою посеред кожної пелюстки і білими тичинками, трохи фіолетовими вгорі, мають дуже привабливий вигляд. У першій хвилі цвітіння (початок літа) часто бувають махровими.

А от сама ліана доволі потужна — росте до 3 метрів. Саме на тлі темно-зелених перистих листочків цвіт виглядає особливо контрастно.

Садять клематис у сонячному, безвітряному місці. Готують ямку щонайменше за 70 см від стіни і понад метр від інших садових ліан. Дно засипають дренажем, адже рослина погано почувається в застояній воді. Далі насипають землесуміш (одна частина землі з перегноєм, по 1 частині піску і торфу), нагортають горбочок, на ньому розправляють корінці саджанця і засипають цим удобреним ґрунтом. Коріння має бути заглиблене на 7–10 см, щоб рослина в першу зиму не змерзла. «Супер Кют» рясно поливають. І обов’язково споруджують опору (нею може служити сусіднє дерево, стіна, балкон).

Цвіте клематис до вересня.

Догляд передбачає щотижневий полив, прополювання, розпушування землі. Тричі за сезон клематис підживлюють.

. . . . . .

Милий Super Cute дещо беззахисний перед деякими явищами — морозостійкість клематису доволі невисока, лише -18 градусів, тому його обов’язково треба вкривати — перегноєм, соломою чи опалим листям. Перед тим восени варто обрізати кущ до 40 см: минулорічні пагони навесні і так не цвістимуть.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи