Перець сорту «Рокіта»

Гіркий перець „Рокіта”сорт із середньораннім терміном дозрівання (125–135 днів). Холодостійкий і резистентний до захворювань. Нечутливий до посухи.

Перець найкраще розмножувати розсадним способом. Насіння „Рокіти” сіють у контейнери в закритих приміщеннях або в теплиці в кінці зими. Найкраще для перцю підходить пухкий родючий ґрунт (супіщаний). Насіння присипають шаром землі до 1 сантиметра.

При температурі 20–25 градусів перець сходить за 7–9 днів, при 13–15 — за 18–20 днів. Після встановлення стійкого тепла (понад 14 градусів) перець пересаджують у відкритий ґрунт. Кущі садять на відстані 50 на 50 сантиметрів один від одного. „Рокіта” любить сонячні, затишні місця. Не варто садити гіркий перець поблизу солодкого, адже внаслідок перехресного запилення плоди солодкого можуть гірчити. „Рокіту” не радять вирощувати на грядці після огірків.

Оптимальна температура для розвитку рослини 18–25 градусів. При значних відхиленнях (нижче 13 градусів або вище 30 градусів) перець припиняє рости, а при зниженні температури до 0,3–0,5 тепла — гине.

При належному догляді (вчасний полив, удобрювання, розпушування землі) на невеликих півметрових кущах (частіше 35–45 сантиметрів у висоту) рясно зав’язуються подовжені конусоподібні ароматні перці. При достиганні насичено-червоні плоди мають вагу 10–20 грамів, можуть виростати до 45 грамів, 4–9 сантиметрів завдовжки. М’якоть „Рокіти” щільна, з терпко-гострим смаком. Врожайність може досягати 2–3 кілограми з метра квадратного.

Перець добре надається для маринування, сушіння. Любителі гострого смаку споживають „Рокіту” у свіжому вигляді або як приправу.

Схожі записи