Перець сорту «Богдан»

„Богдан” — ранньостиглий сорт солодкого перцю (вегетаційний період становить 95–110 днів). Один із найбільш перспективних сортів на ринку ранньої продукції.

Великі жовто-оранжеві конусоподібні плоди (12–15 сантиметрів завдовжки, вагою 200–250 грамів) із товстими стінками (6–8 міліметрів) і ніжною шкіркою мають дуже солодкий соковитий смак.

Найкраще розмножувати теплолюбний перець розсадним способом. Насіння (бажано попередньо замочене у теплій воді) висівають у закритих приміщеннях від середини січня до початку лютого. Перець заглиблюють на 1,5–2 сантиметри в пухкий родючий ґрунт (підходять суглинні ґрунти). При температурі 20–25 градусів насіння сходить на 8–10 день. Як тільки на розсаді утворюється 2–3 листочки, її пікірують на відстань 8 на 8 сантиметрів. Після настання стійкого тепла можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Краще розміщувати не густіше, ніж 6 рослин на квадратному метрі. Добрі попередники — огірки, капуста, зернобобові.

Оптимальна температура для розвитку рослини — 18–25 градусів. При температурі нижче 13 градусів „Богдан” припиняє рости, у спеку понад 30 градусів може осипатися цвіт.

Кущ виростає у висоту до 55–65 сантиметрів. Перець треба регулярно поливати, враховуючи, що надмірний полив також шкодить рослині. Гібрид стійкий до посухи, стресових температур і захворювань (зокрема плямистості перцю й тютюнової мозаїки).

„Богдан” простий і невибагливий у догляді. Достатньо періодично підживлювати й розпушувати землю (неглибоко, адже коренева система перцю доволі делікатна).

При належному догляді ви зможете зібрати рясний урожай. Перець „Богдан” дозріває рівномірно. Він дуже смачний для споживання свіжим. Перець також маринують і консервують.

Схожі записи