Клематис сорту «Міс Бейтман» (Miss Bateman)

Ваш сад може зробити казковим клематис «Міс Бейтман» (Miss Bateman). Великі зірчасті білі квіти (діаметр 15–20 см) із зеленою смугою на 6–8 пелюстках виглядають, як намальовані. В тіні вони бліді, на сонці відливають перламутром. Контрастності додають бордові пильники.

„Міс Бейтман” — класичний англійський сорт садової ліани. Він стійкий до захворювань і низьких температур, невибагливий.

Стебло клематиса росте до 2–2,5 метра. Добре чіпляється до опори. Цвіте двічі — спочатку у травні – червні, потім у серпні – вересні. Друге цвітіння менш рясне. Якщо після першої хвилі квіти обрізати, друга хвиля буде щедрішою.

Як і всі клематиси, „Міс Бейтман” любить сонце, водночас їй не страшна обідня спека, її білі пелюстки не страждають від палючих променів. Місце для посадки треба вибрати затишне, захищене від протягів. Клематис потребує багато води, але погано переносить застояну вологу, тому слід подбати про дренаж.

Садову ліану садять весною (квітень – травень) або восени (вересень – жовтень). У ямку завглибшки до 60 см насипають дренаж, землесуміш, нагортають горбик і ставлять саджанець, розправляють коріння, засипають землею. Рослину треба заглибити на 7–10 см — так вона добре вкорениться і не замерзне у першу зиму. Ґрунт довкола мульчують, щоб зберегти вологу й захистити коріння від перегрівання.

Посаджений навесні клематис «Міс Бейтман» за місяць починає цвісти. У перший рік немає потреби підживлювати, а з другого року підгодовують фосфорними і калійними добривами. Восени землю довкола можна перекопати з органікою.

Поливати кущ треба щотижня. Землю прополюють і розпушують.

На зиму „Міс Бейтмен” обрізають і вкривають (останнє, зрештою, не обов’язково). Радять залишати 1–1,5 метра: надмірне обрізання може спровокувати загибель куща.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи