Клематис сорту «Мульті Блю» (Multi Blue)

Є не так багато рослин, які квітнуть тривалий час. Клематис «Мульті Блю» (Multi Blue) може похвалитися безперервним цвітінням практично упродовж усього літа. До того ж він чудово надається до вирощування на балконі — стебло виростає не більше двох метрів. Пагони гнучкі, але дуже делікатні, їх легко зламати.

Квіти Multi Blue мають дуже оригінальний вигляд: на нижньому ряду прямих пелюсток посаджені „їжачком” вузенькі пелюстки такого самого синього кольору з фіолетовим відтінком (діаметр близько 18 см). Тичинки рожеві.

Садять клематис у квітні – травні або у вересні. Вибирають сонячне (з можливістю півтіні в обідню спеку), затишне місце з родючим ґрунтом. У ямку розміром 60×60×60 см насипають дренаж, землесуміш (ґрунт із компостом), нагрібають горбочок, розправляють на ньому коріння саджанця і засипають землею. Рослину слід заглибити на 8–12 см. Клематис щедро поливають теплою водою. Ґрунт довкола мульчують. Між кущами відстань має становити не менше пів метра. Обов’язково слід подбати про опору. Пагони розтягують по шнурках у різні боки.

. . . . . .

Як тільки потепліє, клематис починає випускати пагони. З’являються вузькі довгі листочки з загостреними краями. Росте «Мульті Блю» швидко: за теплий вечір і ніч може вирости на 5–10 см. У травні–червні розцвітає.

Особливість сорту — близька до поверхні коренева система. Тому Multi Blue краще не прополювати сапою, лише мульчувати.

Поливати клематис треба щотижня, у спеку тричі на тиждень.

Multi Blue варто періодично підгодовувати. Сорту підходять лужні азотні добрива власного виробництва: у бочку насипають бур’янів заливають водою і ставлять на сонці. За тиждень–два добрива готові. Одночасно під корінь підсипають попіл.

У червні треба профілактично обприскувати кущ мідним купоросом — є загроза зараження грибком.

. . . . . .

Після першої хвилі цвітіння Multi Blue обрізають — видаляють старий цвіт. Восени обрізають кардинально — залишають приблизно половину стебла. На зиму вкривають. Головне — вчасно зняти укриття весною, інакше клематис може запаритись і загинути.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи