Огірок сорту «Малюк»

Серед ранніх сортів огірків популярний „Малюк”. Його вирощують уже майже 20 років. На стеблі завдовжки 40 см дозрівають темно-зелені плоди з горбистою шкіркою. Ростуть до 9 см у довжину і важать 80–95 грам. За формою „Малюк” дещо нагадує кабачок у зменшеному вигляді.

Цей огірок універсальний у використанні. Його їдять свіжим, використовують для салатів та консервації. Не переростає, не жовкне й не гірчить. Багато городників вважає його найсмачнішим серед усіх огірків.

Резистентний до поширених захворювань. Стійкий до зміни погодних умов.

Запилюється бджолами. Дозріває за 40–45 днів.

На одному квадратному метрі можна зібрати близько 4 кг огірків. Сорт називають стабільно середньо плодовитим.

„Малюк” висаджують у пухкий, добре аерований ґрунт. Найкращий час для посіву — початок червня. Сорт любить вологу й тепло. Насіння сходить при температурі щонайменше 13–15 градусів. Оптимальна температура для комфортного розвитку рослини — 25–27 градусів. При зниженні температури менше 10 градусів починаються зміни в розвитку рослини, при заморозках же (менше 0,5 градуса) рослина гине. За недостатнього тепла і водночас високій вологості огірки починають гнити. У спеку понад 35 градусів розвиток гальмується. Добре переносить тінь.

Огірки можна сіяти безпосередньо в ґрунт або вирощувати розсаду. Попереднє замочування у воді на 12 годин допомагає швидше зійти. Земля має прогрітися до 12–15 градусів. Насіння кладуть на глибину 3–4 см, відстань між рослинами 12–15 см. Для раннього врожаю оптимальний спосіб висадки — розсадний (сіють у посуді в кінці березня — на початку травня). В землю пересаджують, коли рослина пустить три листочки.

Для високого врожаю потрібен звичайний догляд: регулярний полив, прополювання і розпушування землі, підживлювання. Компактний розмір стебла дозволяє обійтися без опори.

Добре зберігається і транспортується.

Схожі записи