Клематис сорту «Стар оф Індія» (Star of India)

Хтось любить експериментувати в саду, вишукувати й випробовувати різні новинки, комусь же не хочеться ризикувати, а бути впевненим, що рослина приживеться. Старі сорти випробувані в різних умовах, щодо них є достатньо відгуків, щоб підготуватись до їх вирощування. Серед таких перевірених сортів — клематис «Стар оф Індія» (Star of India, з англ.: Зірка Індії), виведений ще 1867 року.

На високому сильнорослому стеблі понад 3 метри розпускаються великі фіолетові квіти (до 15 см у діаметрі) з поздовжньою червоною смугою і бежевими тичинками. Цвіте від червня до вересня. Більшість клематисів мають ряснішу першу хвилю цвітіння, Star of India щедро всипаний ефектними квітами якраз у серпні.

Як і всі клематиси, «Стар оф Індія» любить сонце, затишок, родючий ґрунт, достатньо вологи (але не застояної води чи близьких ґрунтових вод). У викопану ямку насипають дренаж, землесуміш (ґрунт із перегноєм, торф і пісок), нагортають горбочок і розправляють на ньому коріння саджанця. Зверху насипають землесуміш — 7–10 см. Завдяки цьому клематис добре вкорениться і легко переживе зиму. Кущ поливають і мульчують довкола. Слід одразу подбати про опору.

Star of India поливають щотижня, під час посухи частіше. Землю розпушують, прополюють. Кущ підживлюють. «Стар оф Індія» потребує постійного обрізання, адже швидко росте.

Восени клематис обрізають радикально — залишають 30–40 см стебла.

Star of India — стійкий до захворювань, шкідників і морозів. Але вкрити кущ на зиму буде не зайвим.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи