Помідор сорту «Ріо Гранде»
Великою популярністю користується сорт помідорів-„сливок” „Ріо Гранде”. Низькорослий, середньостиглий, високопродуктивний, стійкий до несприятливих умов (зокрема добре переносить спеку) і практично всіх захворювань. Підходить для промислового вирощування, добре надається для механізованого збору врожаю.
Найчастіше помідор використовують для консервування, виготовлення паст і салатів.
Плоди дозрівають на 80–96 день після висадки розсади, за 120–130 днів після посіву.
„Ріо Гранде” можна сіяти одразу на грядку. Але враховуючи імовірність ранкових заморозків навіть пізньою весною, краще все-таки посіяти в лотки або в теплиці на розсаду. Сорт потребує родючої пухкої землі. Насіння помідора заглиблюють на 2–3 сантиметри. Перед сходженням температура в приміщенні повинна бути 20–25 градусів, потім її знижують до 10–15. За тиждень температуру знову піднімають до 15–18 у хмарну погоду, до 20–25 у сонячну. Двічі або тричі розсаду удобрюють. Коли на стеблі з’явиться 2 листки, пікірують. Перед перенесенням у відкритий ґрунт розсаду загартовують: на кілька годин виносять на свіже повітря або піднімають плівку в теплиці. Загартоване стебло помідора міцне й темно-зелене. Світло-зелена видовжена рослина — наслідок згущення посівів, зависокої температури вологості, недостатнього освітлення.
На невисокому стеблі „Ріо Гранде” заввишки 70–100 сантиметрів у кистях по 7–10 плодів зав’язуються помідори, які виростають до 70–150 грамів. Насичено-червоні, тугі, кисло-солодкі. Достигають томати поступово, тому врожай можна збирати до заморозків. Один кущ „Ріо Гранде” дає від 4,5 до 8 кілограмів томатів.
Шкірка помідора товста, відтак не розтріскуються навіть у період затяжних дощів. Навіть якщо плід впаде з висоти людського росту, він залишиться цілим. У правильних умовах „Ріо Гранде” може долежати навіть до кінця року. Добре транспортується.