Помідор сорту «Рома»
Середньостиглий сорт помідорів „Рома” призначений для вирощування у відкритому ґрунті. Щоб отримати ранній врожай, його треба сіяти в теплиці або розмножувати розсадним способом.
„Рома” дозріває на 110–125 день після сходження. На кущі заввишки 60–80 см зав’язуються овальні, тугі, червоні, злегка ребристі плоди у кистях по 7–12 томатів. Вага помідора 80–100 грамів. Сорт дуже стійкий до захворювань та умов зовнішнього середовища. Крім невибагливості, „Рому” цінують за чудовий смак та високу плодовитість.
Помідор висівають на розсаду в кінці березня, насінини заглиблюють на 2–3 см. Щоб зійшло швидше, замочують у воду на 12 годин. Важливо, щоб ґрунт був родючий, пухкий. Для сходження помідора температура повинна бути не менше 18–22 градусів. Тиждень перед сходженням її утримують на рівні 20–25 градусів, потім знижують до 10–15.
Двічі-тричі розсаду підгодовують добривами. Коли з’являється два листочки, пікірують. А перед висаджуванням на грядку загартовують: виносять надвір або піднімають плівку в теплиці. Загартоване стебло помідора міцне, має темно-зелений колір. Блідо-зелене видовжене стебло — ознака згущування сходів, недостатнього освітлення, надміру тепла чи вологи. У відкритий ґрунт томати висаджують після настання стійкого тепла.
„Рома” дозріває поступово, можна зауважити 3–4 хвилі достигання помідорів. Томати можна збирати практично до самих заморозків. Шкірка помідора тонка, але міцна, тому плоди не розтріскуються, навіть якщо вчасно не зібрати їх з кущів. Томати добре зберігаються і транспортуються.