Помідор сорту «Санрайз» (Sunrise)

Нідерланди знані у всьому світі завдяки великій кількості успішних селекційних компаній. У нас більш поширені квіти голландських розплідників. Але прийшли до нас і помідори„Санрайз” (з англ.: Схід сонця) нідерландської компанії „Мосанто”.

Цей сорт поєднує в собі чудові смакові властивості й високу стійкість рослини до захворювань і несприятливих погодніх умов (рекомендований для вирощування у відкритому ґрунті).

„Санрайз” краще розмножувати розсадним способом. Як і будь-який гібрид (відтак самостійно насіння зібрати не можна), молодий помідор сприйнятливий до впливу зовнішнього середовища. Враховуючи високу ймовірність у нас навіть пізніх весняних заморозків, варто посіяти помідори в лотки або в теплиці, де можна регулювати температуру, освітлення й вологість.

Насіння томатів сходить при температурі щонайменше 18–22 градуси. Якщо замочити його на 12 годин, проросте швидше. До сходження треба підтримувати температурний мінімум на рівні 20–25 градусів, потім знизити до 10–15 градусів.

У відкритий ґрунт розсаду „Санрайз” переносять при настанні стійкого тепла. За кілька днів до планованого пересаджування розсаду загартовують: виносять помідори надвір на кілька годин і менше поливають. Загартоване стебло міцне, темно-зеленого кольору. Блідо-зелена витягнута розсада — наслідок недостатнього освітлення, надмірної вологості, зависокої температури чи загустих посівів.

Стебло помідора „Санрайз” невисоке — 50–60 см. Після появи 4–5 плодових кистей припиняє рости. У кожній кисті зав’язується по 3–6 помідорів. Дозріває на 85–110 день після початку сходження. Плоди великі, круглі, з глянцевою шкіркою. Середній помідор має вагу близько 180 грамів. З куща можна зібрати до 4,5 кг врожаю.

Помідори зберігаються якийсь час (при тривалому лежанні на томатах з’являються чорні плямки) і добре транспортуються.

Чудово смакують свіжими, підходять для виготовлення паст і соків.

Схожі записи