
Вирощування овочів — клопітне заняття, яке потребує багато зусиль і часу. Нерідко пенсіонери час, який вивільнився від роботи за фахом, віддають праці на грядках. У вчителя фізики Теодосія Тарасенка науковий підхід до заняття городництвом переріс у селекціонування. Відомо чимало гібридів помідорів Тарасенка. Їхня особливість — плоди з „носиком”.
Наприклад, гібрид „Тарасенко 2” і „Тарасенко 3” — це подімори-„сливки”. Овальні червоні плоди з глянцевою шкіркою великі, овальні, смачні. Чудово надаються до консервування. „Тарасенко 3” — середньоранній. Врожай можна збирати за 100–110 днів після початку сходів. Помідори виростають до 100–200 грамів. „Тарасенко 3” посухостійкий, відносно стійкий до фітофторозу. Родить навіть прохолодного літа.
„Тарасенко 6” — круглі помідори.
Помідори добре ростуть у відкритому ґрунті. Але розмножувати їх краще розсадним способом. Насіння висівають у лотки чи в теплиці. Щоб зійшло швидше, можна замочити його на 12 годин. Помідор сходить при температурі 18–22 градуси. Коли з’явиться 2 листочки, розсаду пікірують.
Помідори двічі-тричі підживлюють.
Перед перенесенням розсади на грядку її загартовують: виносять на свіже повітря на кілька годин щодня.
Догляд за томатами простий: полив, підживлювання, прополювання та розпушування землі.
До свого 75-літнього ювілею український селекціонер-любитель вивів сорт „Ювілейний”. Він схрестив „Тарасенко 1” і „Тарасенко 2” з мексиканським сортом „Сан Марцано”. Вийшов подарунок не лише для себе, а й для багатьох городників. Як і „батьки” сорту, „Ювілейний Тарасенко” стійкий до навколишніх умов, високоростучий, високоврожайний.
Стебла називають ліаноподібними, виростають навіть до 3 метрів. Цвіте „Ювілейний” дуже рясно. На одному стеблі може одночасно розквітнути 300 жовтих квіток. Щоправда, не всі вони перетворюються на зав’язь, а ті, з яких виростають помідори, дозрівають поступово, відтак врожай можна збирати упродовж тривалого часу.
В одній кисті може сформуватися до 40 томатів: спочатку на зав’язь перетворюються квітки в центрі суцвіття, потім на периферії. Плоди круглі, можуть бути серцевидні, м’ясисті, складаються з 6–8 насіннєвих камер. Найбільші дещо ребристі. З одного стебла можна зібрати 14–17 кілограмів!
Томати можуть зберігатися місяць–півтора. Транспортуються добре, але носики можуть прим’ятися, це треба враховувати при укладанні вантажу.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!