Клематис сорту Руж Кардинал

„Руж Кардинал” (клематис групи Жакмана) — один із найпривабливіших сортів декоративної ліани. Великі бархатисті квіти (10–16 см у діаметрі) червоно-пурпурового кольору з 6 пелюстками з добре помітною світлішою смугою, зацвітають у кінці червня.

На тлі темних пелюсток виділяються світло-бежеві тичинки. Прикрасять сад чи стіну до вересня. Сорт французької селекції був нагороджений золотою медаллю на виставці в Голландії 1968 року, 1970 року отримав грамоту першого ступеня.

Клематис любить сонце або напівтінь. Треба уникати протягів. Слід подбати про опору — не менше 1,5 метра заввишки. Для саджанця викопують ямку розміром 50×50 см, глибиною 60 см, удобрюють суперфосфатом і перегноєм. Між рослинами має бути дистанція не менше 70 см. На дно ямки насипають до 15 см дренажу, а потім половину обсягу заповнюють перегноєм чи компостом. Краще зробити це заздалегідь — за місяць до посадки. В ямці нагортають горбочок, ставлять на нього саджанець, розправляють коріння і засипають землесумішшю.

Стебло „Руж Кардинал” виростає до 240–360 сантиметрів. Дуже добре кріпиться до штучних опор або до дерев чи кущів.

„Руж Кардинал” не примхливий, стійкий до захворювань і морозостійкий — витримує до -34,4 градуса. Але профілактичні обприскування все ж не зашкодять, зокрема фунгіцидами.

Клематис любить багато води, поливати його треба щонайменше раз на тиждень. Потрібно також регулярно прополювати і спушувати землю. Двічі на місяць підгодовують добривами, комбінуючи органіку з мінеральними комплексами. Під час цвітіння обприскують розчином „марганцівки”, можна також слабким розчином борної кислоти.

Після відцвітання „Руж Кардинал” обрізають, видаляють старі квіти, залишають 20 см стебла. На зиму вкривають.

Про догляд за клематисом читайте тут:

КЛЕМАТИС : ДОГЛЯД – ОБРІЗКА

КЛЕМАТИС – ВИСАДЖУВАННЯ, ДОГЛЯД

Схожі записи